W środę (27 czerwca) odbędzie się ostatnia, trzecia kolejka w tych grupach. Brazylijczycy są liderami w E, mając tyle samo punktów (4) co Szwajcarzy. Niemcy są na drugiej pozycji (3 pkt) w F, a za ich plecami znajdują się Szwedzi (3). W tej grupie z kompletem “oczek” na czele jest Meksyk.

 

Na dziś Brazylia grałaby z Niemcami w 1/8 finału, ale jeszcze wiele może się zmienić. Przede wszystkim oba zespoły nie mają zagwarantowanego awansu do rundy pucharowej. “Canarinhos” potrzebują przynajmniej remisu z Serbią, zaś obrońcy tytułu najlepiej dla siebie, aby wysoko wygrali z Koreą Południową.

 

Kibice liczą na spore emocje i większą liczbę bramek, niż w dotychczasowych spotkaniach grup E, F. W pierwszej z nich tylko jedno spotkanie Brazylia - Kostaryka zakończyło się różnicą dwóch goli (2:0), z kolei w F padały wyniki 1:0 i 2:1 (po dwa razy).

 

Mecze gr. F Meksyk – Szwecja i Korea Płd. – Niemcy rozpoczną się o godz. 16 czasu polskiego, a potyczki w E Serbia – Brazylia i Szwajcaria – Kostaryka o 20. Ostatni z wymienionych zespołów, bez względu na rezultaty trzeciej serii gier, żegna się z MŚ w Rosji. W drugiej grupie dwie porażki ponieśli Koreańczycy, ale oni zachowali jeszcze iluzoryczne szanse na awans do “16”.