„Co kraj to obyczaj” – tymi słowami możemy określić sposób w jaki poszczególne reprezentacje są witane przez swoich kibiców, które wróciły już do domu po odpadnięciu z mistrzostw świata. Dla przykładu reprezentacja Polski, mimo że kompletnie zawiodła w Rosji, została pozytywnie przyjęta przez swoich rodaków, którzy w dużej liczbie czekali na ich powrót.

 

O wiele gorzej została potraktowana reprezentacja Korei Południowej, która przecież o wiele lepiej spisała się na tegorocznym mundialu. Wystarczy powiedzieć, że Son i spółka zajęli trzecie miejsce w grupie, wyprzedzając Niemcy, których pokonali w ostatniej kolejce 2:0. Dla naszych zachodnich sąsiadów był to gwóźdź do trumny w kontekście awansu do fazy pucharowej. Wcześniej Koreańczycy minimalnie ulegli Szwedom (0:1) oraz Meksykowi (1:2), za każdym razem charakteryzując się waleczną postawą.

 

Wymagania koreańskiego społeczeństwa okazały się jednak znacznie bardziej wygórowane. Reprezentacja dowodzona przez Tae-Yong Shina została przywitana na lotnisku przez wielu dziennikarzy oraz fotoreporterów. Niestety w trakcie prezentacji drużyny doszło do niemiłego incydentu, bowiem część kibiców postanowiła obrzucić piłkarzy… jajkami. Nawet w trakcie przemówienia największej gwiazdy Korei Południowej, Son Heung-Mina, który zdobył na mundialu dwie bramki, powędrowało jajko.

 

Jak widać pokonanie Niemiec, zajęcie trzeciego miejsca w grupie i zaprezentowanie ambitnej postawy to za mało, aby zadowolić koreańskich kibiców. Jeżeli weźmiemy pod uwagę potencjał kadrowy tej reprezentacji, może to budzić bardzo duże zaskoczenie. To wcale nie musi być koniec przykrości dla piłkarzy tego zespołu, bowiem część z nich może za chwilę trafić do armii, aby odbyć obowiązkową służbę wojskową. Można zastanowić się jak daleko musieliby zajść koreańscy zawodnicy, aby uniknąć pójścia w kamasze oraz dostać kwiaty zamiast zostać obrzuconym jajkami. Ponadto należy zadać sobie pytanie jak podopieczni Adama Nawałki zostaliby powitani przez polskich kibiców, gdyby zaprezentowali się podobnie jak Korea Południowa?