Formuła 1: Hamilton wygrał kwalifikacje na torze Silverstone

Moto

Broniący tytułu mistrza świata Formuły 1 Brytyjczyk Lewis Hamilton wygrał kwalifikacje przed niedzielnym wyścigiem o Grand Prix Wielkiej Brytanii na torze Silverstone, 10. rundą cyklu. To 76. pole position 33-letniego kierowcy Mercedesa GP.

Hamilton pokonał okrążenie w czasie 1.25,892 i był o 0,044 s szybszy od lidera klasyfikacji generalnej Sebastiana Vettela. Z trzeciego pola ruszy kolega Niemca z Ferrari Fin Kimi Raikkonen - 0,098 s straty.

Tradycyjnie bardzo słabo spisał się zespół Williams-Mercedes, którego testowym kierowcą jest Robert Kubica. Rosjanin Siergiej Sirotkin zajął 18. miejsce - 1.29,252, natomiast Kanadyjczyk Lance Stroll miał wypadek w pierwszej sesji kwalifikacji (Q1) i nie mógł kontynuować jazdy.

W klasyfikacji generalnej Vettel ma 146 punktów i wyprzedza Hamiltona o jeden. Trzeci jest Raikkonen - 101 pkt.