Po zakończeniu wypożyczenia do West Bromwich Albion Grzegorz Krychowiak wrócił do Paris Saint-Germain. Trener Thomas Tuchel dał jednak jasno do zrozumienia, że nie jest zainteresowany zatrzymaniem piłkarza w składzie.

Polak nie ma się jednak o co martwić, bo szybko znaleźli się chętni do skorzystania z jego usług. Na początku chęć pozyskania Krychowiaka wyraził mistrz Rosji Lokomotiw Moskwa. Teraz do grona zainteresowanych dołączył inny klub ze stolicy Spartak Moskwa.

Spartak w poprzednim sezonie zajął trzecie miejsce w lidze rosyjskiej za wcześniej wspomnianym Lokomotiwem i CSKA Moskwa. "Czerwono-biali" rzutem na taśmę przegrali wyścig o drugie miejsce gwarantujące miejsce w Lidze Mistrzów. To oznacza, że 10-krotny mistrz Rosji o udział w prestiżowych europejskich rozgrywkach będzie musiał powalczyć w kwalifikacjach, do których dołączy w trzeciej rundzie.

Oprócz Lokomotiwu i Spartaka chęć na pozyskanie "Krychy" mają jeszcze Sevilla, w której pomocnik rozegrał dwa bardzo dobre sezony, oraz Fulham.