Tour de France: Ekipa BMC najszybsza w jeździe na czas

Zawodnicy grupy BMC wygrali trzeci etap wyścigu kolarskiego Tour de France - drużynową jazdę na czas na dystansie 35,5 km wokół Cholet. Żółtą koszulkę lidera założył Belg Belgier Greg van Avermaet z tej ekipy.

Triumfatorzy uzyskali czas 38.46. Drugie miejsce zajęła ekipa Sky z Michałem Kwiatkowskim w składzie - strata 4 s, a trzecie Quick-Step - strata 7 s.

Van Avermaet jest mistrzem olimpijskim w wyścigu ze startu wspólnego igrzysk w Rio de Janeiro w 2016 roku.

Ekipa Bora-Hansgrohe trzykrotnego mistrza świata i dotychczasowego lidera Słowaka Petera Sagana oraz Rafała Majki zajęła siódme miejsce ze stratą 50 s. Polak w klasyfikacji generalnej jest po trzecim etapie na 11. pozycji ze stratą 50 s.

Sagan startujący do poniedziałkowego etapu w żółtej koszulce lidera w klasyfikacji generalnej spadł na 80. miejsce i ma 3 minuty straty do lidera.

Na 35. pozycji jest sklasyfikowany Maciej Bodnar (Bora) ze stratą 1.32. Kwiatkowski awansował o 51 miejsc i jest aktualnie 66. ze stratą 2.28.

We wtorek kolarze mają do przejechania czwarty etap z La Baule do Sarzeau o długości 195 km.