BMC, będące dystrybutorem rowerów, będzie finansować grupę tylko do końca tego roku. Według "L'Equipe", nowym sponsorem tytularnym zespołu z elitarnej dywizji UCI WorldTeams może zostać polski producent obuwia CCC. Budżet BMC Racing Team wynosi 25 milionów euro co sezon, więc Polacy musieliby liczyć z podobnymi wydatkiem.

 

- W ciągu ostatnich kilku miesięcy pojawiło się mnóstwo plotek. Nie chcę ich komentować. (…) Szukamy sponsora i śledzimy, to co się dzieje. Tak jak mówiłem, nie będę komentował plotek – powiedział dyrektor generalny BMC Racing Team Jim Ochowicz w rozmowie z cyclingnews.com.

 

CCC jest związane z kolarstwem od 2000 roku. Obecnie sponsoruje grupę CCC Sprandi Polkowice, która rywalizuje w niższej dywizji UCI Professional Continental Teams. Nie wiadomo, co by się stało ze wspomnianą grupą, gdyby firma została sponsorem BMC Racing Team. Zdaniem "L'Equipe", nie ma mowy o fuzji.

 

W składzie BMC Racing Team są między innymi Damiano Caruso, Rohan Dennis, Simon Gerrans, Richie Porte, Nicolas Roche, Greg Van Avermaet i Tejay van Garderen. Van Avermaet prowadzi obecnie w klasyfikacji generalnej Tour de France.