Liga Mistrzów: Wyniki I rundy meczów kwalfikacyjnych

Słowacki Spartak Trnawa pokonał HSK Zrinjski Mostar 1:0 w meczu potencjalnych rywali Legii Warszawa w kolejnym etapie kwalifikacji piłkarskiej Ligi Mistrzów. Jedynego gola zdobył Erik Jirka w 79. minucie, kiedy goście grali w dziesiątkę. Mecz w osłabieniu, wskutek czerwonych kartek, kończyły jednak obie drużyny. Trenerem mistrza Słowacji jest znany z pracy w Piaście Gliwice Czech Radoslav Latal.

Legia udział w kwalifikacjach Champions League zaczęła we wtorek od wyjazdowej wygranej z irlandzkim Cork City 1:0. Rewanże - za tydzień. Aby awansować do fazy grupowej, uczestnicy 1. rundy eliminacji muszą pokonać czterech rywali.

Jakub Świerczok w ciągu ośmiu minut zdobył trzy gole, a jego Łudogorec Razgrad pokonał zespół Crusaders z Irlandii Północnej 7:0. 25-letni napastnik pojawił się na boisku w 68. minucie, zastępując Rumuna Claudiu Keseru. Mistrz Bułgarii prowadził wtedy 4:0, a polski napastnik między 73. a 80. minutą gry trzykrotnie wpisał się na listę strzelców. Najpierw popisał się uderzeniem z powietrza pod poprzeczkę, a później dwukrotnie wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem gości.

W ekipie gospodarzy zabrakło drugiego z Polaków - uczestnika mundialu Jacka Góralskiego.

Polskie akcenty miały miejsce także w spotkaniu Olimpiji Lublana z Karabachem Agdam. Goście wygrali 1:0 po golu byłego zawodnika Wisły Kraków Haitańczyka Wilde'a-Donalda Guerriera, któremu asystował Jakub Rzeźniczak. W ekipie z Azerbejdżanu wystąpili też grający niegdyś w Jagiellonii Białystok Hiszpan Dani Quintana oraz Bułgar Simeon Sławczew, który do czerwca reprezentował barwy Lechii Gdańsk.

Do niespodzianki doszło w środę Mariampolu na Litwie, gdzie miejscowa Suduva pokonała grający w ostatnich latach regularnie w LM Apoel Nikozja 3:1. W pierwszej połowie hat-trickiem w ciągu 11 minut popisał się pochodzący z Curacao Rigino Cicilia, mający za sobą grę w niższych ligach w Anglii i holenderskiej Rodzie Kerkrade. Goście honorowe trafienie uzyskali w czwartej minucie doliczonego przez sędziego czasu gry

Wyniki i program 1. rundy eliminacji Ligi Mistrzów (rewanże 17-18 lipca):