Do tej pory władze Krakowa były zdecydowanie przeciwne podpisaniu nowej umowy (poprzednia wygasła 30 czerwca) na wynajem stadiony dla Wisły. Domagały się, aby krakowski klub spłacił cześć zadłużenia, które wynosi ok. 6,5 miliona złotych. W miniony piątek Wisła zapłaciła milion, ale władze miejskie stały na stanowisku, że należy jeszcze zapłacić 3,9 miliona. W ten sposób zostałby uregulowany tak zwany dług bezsporny. Wysokość pozostałych należności zostanie ostatecznie ustalona w toczącym się postępowaniu sądowym.

 

Wisła nie posiadała odpowiednich środków, aby spełnić żądana władz miasta i wydało się, że będzie musiała poszukać sobie nowego stadionu poza Krakowem. Prowadzono nawet negocjacje w tej sprawie.

 

W rozwiązanie problemu włączyły się władze Ekstraklasy SA i wspólnie z prezydentem Majchrowskim założyły zarządowi Wisły propozycję rozwiązania. - Wspólnie z zarządem Ekstraklasy znaleźliśmy rozwiązanie, które pozwoli Wiśle Kraków S.A. nadal grać przy Reymonta. Ekstraklasa, która jest dla nas wiarygodnym i wypłacalnym partnerem, zadeklarowała, że bezpośrednio do miejskiej kasy spłaci dług Wisły Kraków w stosunku do ZIKIT. Dokładny harmonogram spłat ustalimy w najbliższym czasie. Takie porozumienie pozwoli miastu zaproponować Wiśle Kraków SA podpisanie umowy dzierżawy stadionu na rok pod warunkiem, że przed każdym meczem Wisła będzie wpłacała miastu kwotę za wynajem stadionu, co pozwoli uniknąć zarzutu niegospodarności. Żeby zrealizować ten pomysł potrzebna jest teraz zgoda zarządu Wisły Kraków. Mam nadzieję, że kibice, którym tak zależy na klubie, wpłyną na zarząd spółki, by przyjęła takie rozwiązanie – napisał w oświadczeniu na jednym z portali społecznościowych prezydent Majchrowski.

 

Władze Wisły nie odniosły się na razie do propozycji prezydenta. W pomoc dla "Białej Gwiazdy" zaangażowali się jej kibice. Prowadzone są akcje zbierania środków finansowych na spłatę zadłużenia, planowano także w piątek o godzinie 12 przeprowadzić manifestację pod Urzędem Miasta, ale po oświadczeniu prezydenta Majchrowskiego została odwołana.