Debiut Carlitosa w Legii Warszawa. Był bliski gola w pierwszej akcji

Carlos Lopez był bohaterem jednego z najgłośniejszych transferów w polskiej piłce tego lata. Najlepszy snajper ubiegłego sezonu Ekstraklasy zamienił Wisłę Kraków na Legię Warszawa i zadebiutował w nowym klubie w meczu Superpucharu Polski z Arką Gdynia.

Carlitos był rewelacją poprzednich rozgrywek, trafiając do siatki aż 21-krotnie w barwach Wisły Kraków. Hiszpański napastnik łączony był z transferem do czołowego polskiego klubu, a ostatecznie trafił do Legii gdzie powalczy o Ligę Mistrzów.

Okazję do pierwszego występu Carlos Lopez miał już w Superpucharze Polski z Arką. 28-latek mpojawił się na placu gry w 57. minucie, zastępując Miroslava Radovica przy niekorzystnym wyniku 2:3.

Już w pierwszych kontaktach z piłką Hiszpan mógł otworzyć swój bramkowy dorobek w barwach mistrza Polski. Kilka sekund po wejściu na boisko wygrał walkę o górną piłkę po rzucie rożnym i tylko kapitalna parada Pavelsa Steinborsa powstrzymała go przed premierowym trafieniem.

Kilkanaście minut później Carlitos trafił do siatki, jednak gol został anulowany: sędziowie odgwizdali spalonego.

Debiut Carlitosa i pierwsza okazja w załączonym materiale wideo.