Po dziewięciu latach spędzonych w Realu Madryt Ronaldo zdecydował się opuścić Hiszpanię i przeniósł się do Turynu.

- To najlepszy klub we Włoszech, ma znakomitego szkoleniowca i sztab trenerski, więc nie była to trudna decyzja. Jestem bardzo ambitny i lubię nowe wyzwania, mam nadzieję, że wszystko pójdzie dobrze. Szczęście zawsze pomaga, ale trzeba go szukać - podkreślił.

Portugalczyk ma związać się z klubem czteroletnim kontraktem. Za każdy z sezonów gwiazdor ma zainkasować 30 milionów euro. Włoski gigant ma nadzieję, że piłkarz pomoże w osiągnięciu sukcesu na arenie międzynarodowej, a konkretnie zwycięstwa w Lidze Mistrzów.

- Mam nadzieję, że pomogę Juventusowi wygrać Ligę Mistrzów. Liczę, że mogę być szczęśliwą gwiazdą dla tego klubu, ale zobaczymy, co się wydarzy. Będziemy walczyć nie tylko o Ligę Mistrzów, ale także o tytuł w Serie A. Wiemy, że rywalizacja będzie trudna, ale musimy pozostać skoncentrowani - skomentował CR7.

- Jestem osobą, która myśli o teraźniejszości. Wciąż jestem bardzo młody i zawsze lubiłem wyzwania, od Sportingu po Manchester United, Real Madryt, a teraz Juventus" - przyznał 33-letni Ronaldo podczas poniedziałkowej konferencji prasowej.