Klafuric: Cieszy, że w dwumeczu nie straciliśmy gola

Legia Warszawa pokonała Cork City FC (3:0) w rewanżowym meczu pierwszej rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów. Trener Legii - Dean Klafuric podkreślał, że jest zadowolony do awansu do kolejnej rundy bez staty bramki.

Dean Klafuric (trener Legii): "Podczas tego meczu wydarzyło się wiele pozytywnych rzeczy. Teraz każda drużyna w Europie sprawia problemy. Gratuluję moim piłkarzom, bo stworzyli wspaniałą atmosferę. Po drugiej bramce wszyscy pobiegli do Arka Malarza, aby go wspierać w tych trudnych dla niego chwilach (w niedzielę zmarł ojciec bramkarza Legii). To pokazuje jak nasz zespół jest zżyty. Cieszy, że w tym dwumeczu nie straciliśmy gola. Pozytywne jest też, że nasz kapitan Miroslav Radovic tak dobrze się prezentował. W Warce bardzo ciężko pracował.

- Nie ma znaczenia z kim zagramy w następnej rundzie. Z prywatnego punktu widzenia chciałbym trafić na bośniacki HSK Zrinjski Mostar, bo w tym mieście mam dużo przyjaciół i ten zespół znam lepiej”.

John Caulfield (trener Cork City): „Do przerwy mieliśmy jeszcze nadzieję. Straciliśmy tylko jedną bramkę i wciąż mieliśmy szansę na podjęcie rywalizacji. Po pierwszej połowie mieliśmy niedosyt, bo nie wykorzystaliśmy sytuacji, jakie sobie stworzyliśmy. Po przerwie Legia miała przewagę, była w posiadaniu piłki i kontrolowała grę. Z kolei my zbyt często traciliśmy piłkę w środku pola. Legia to klasowy zespół i gratuluję jej awansu.

- Nie myślę jeszcze o Lidze Europejskiej, bo mamy do niej jeszcze miesiąc. Skupiamy się teraz na ligowych rozgrywkach. Musimy grać częściej z tak dobrymi drużynami jak Legia, aby podnosić poziom gry”.