Liga Mistrzów: Legia Warszawa poznała rywala w II rundzie

Mistrz Słowacji Spartak Trnawa będzie rywalem Legii Warszawa w II rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Podopieczni trenera Radoslava Latala w rewanżowym meczu I rundy eliminacji LM zremisowali na wyjeździe z bośniackim Zrinjskim Mostar 1:1. Dzięki zwycięstwu 1:0 w pierwszym spotkaniu słowacka drużyna stanie na drodze Legii w walce o III rundę Champions League.

Legia we wtorek wygrała u siebie z irlandzkim Cork City FC 3:0 w rewanżowym meczu I rundy eliminacji Ligi Mistrzów i awansowali do kolejnej fazy. Pierwszy mecz mistrzowie Polski wygrali na wyjeździe 1:0.

Trener Spartaka jest dobrze znany polskim kibicom. Latal w latach 2015-17 prowadził Piasta Gliwice. Czeski szkoleniowiec z "Piastunkami" sięgnął po wicemistrzostwo Polski. Następnie prowadził drużynę Dynama Brześć, a od 1 lipca pełni funkcję pierwszego trenera zespołu z Trnawy. Ponadto w ekipie gospodarzy 78 minut rozegrał były pomocnik Górnika Zabrze - Erik Grendel.

Środowy mecz świetnie rozpoczął się do gości, którzy po kwadransie gry wyszli na prowadzenie. Gola strzelił były stoper Zagłębia Lubin - Boris Godal. Asystę przy trafieniu środkowego obrońcy zaliczył rodak Latala - Jakub Rada. Bośniaków był stać tylko na doprowadzenie do wyrównania. W drugiej połowie bramkę zdobył Ognjen Todorović. 29-letni pomocnik wpisał się na listę strzelców w 58. minucie.

Cały mecz na ławce rezerwowych w zespole Spartaka spędził były bramkarz Piasta - Dobrivoj Rusov.

W drugiej rundzie kwalifikacji do 16 zwycięzców dwumeczów z pierwszej dołączą mistrzowie Białorusi, Danii, Chorwacji i Rumunii, w kolejnej - Austrii i Grecji, a w decydującej - Holandii i Szwajcarii.

Wyniki i program meczów rewanżowych 1. rundy eliminacji Ligi Mistrzów:

HSK Zrinjski Mostar (Boś. i Herceg.) - Spartak Trnawa (Słowacja)  1:1 (0:1)
Sheriff Tyraspol (Mołdawia) - Torpedo Kutaisi (Gruzja)                 3:0 (2:0)
Karabach Agdam (Azerbejdżan) - Olimpija Lublana (Słowenia)       0:0
Rosenborg Trondheim (Norwegia) - Valur Reykjavik (Islandia)       3:1 (0:0)
Sutjeska Niksic (Czarnogóra) - FK Astana (Kazachstan)                0:2 (0:1)
Celtic Glasgow (Szkocja) - Alaszkert Erywań (Armenia)                3:0 (3:0)