Liga Mistrzów: Wyniki 1. rundy eliminacji Ligi Mistrzów

Legia Warszawa pokonała u siebie Cork City 3:0 (1:0), a w dwumeczu 4:0, i awansowała do drugiej rundy kwalifikacji piłkarskiej Ligi Mistrzów. Jej kolejnym rywalem będzie albo słowacki Spartak Trnawa, albo bośniacki HSK Zrinjski Mostar (1:0 w pierwszym meczu).

Te zespoły zmierzą się między sobą w środę w Mostarze.

Bramki dla Legii zdobyli we wtorek Jose Kante (27.), Miroslav Radovic z rzutu karnego (73.) oraz wprowadzony na boisko w drugiej połowie Carlitos (89.). Było to pierwsze trafienie Hiszpana w barwach stołecznego klubu, do którego przeniósł się tego lata z Wisły Kraków.

Aby zakwalifikować się do fazy grupowej Ligi Mistrzów, mistrzowie Polski w sumie muszą wyeliminować czterech rywali. W drugiej rundzie kwalifikacji do 16 zwycięzców dwumeczów z pierwszej dołączą mistrzowie Białorusi, Danii, Chorwacji i Rumunii, w kolejnej - Austrii i Grecji, a w decydującej - Holandii i Szwajcarii.

Do drugiej rundy awansował także m.in. mistrz Bułgarii Łudogorec Razgrad, którego zawodnikami są Jacek Góralski i Jakub Świerczok. W pierwszym meczu Świerczok strzelił trzy gole w ciągu ośmiu minut, a jego zespół pokonał Crusaders z Irlandii Północnej 7:0. W rewanżu na wyjeździe dołożył jeszcze jedną bramkę, ustalając wynik spotkania na 2:0.

Niespodziewanie już w pierwszej rundzie odpadł APOEL Nikozja. Mistrz Cypru w pierwszym meczu z litewską Suduvą Mariampol przegrał na wyjeździe 1:3, a u siebie zdołał wygrać tylko 1:0 i nie odrobił strat. W poprzednim sezonie uczestniczył w fazie grupowej, gdzie rywalizował z Realem Madryt, Borussią Dortmund i Tottenhamem Hotspur.

Ciekawie było w Walii, gdzie zespół The New Saints był bliski odrobienia straty z wyjazdowego meczu z macedońską Skendiją Tetowo - 0:5, ale ostatecznie zdołał wygrać przed własną publicznością tylko 4:0.

Wyniki i program meczów rewanżowych 1. rundy eliminacji Ligi Mistrzów (gwiazdka oznacza awans):