Liga Europy: Gol Lecha Poznań w 95. minucie na wagę awansu (WIDEO)

W I rundzie kwalifikacji do Ligi Europy piłkarze Lecha Poznań rywalizowali z ormiańską drużyną Gandzasar Kapan. Po zwycięstwie 2:0 w Poznaniu, w Erywaniu rywale odrobili straty i byli o krok od dogrywki. Poznaniacy zdołali zdobyć decydującą bramkę w piątej minucie doliczonego czasu gry...

Piłkarze Gandzasar Kapan z pewnością zasłużyli na brawa. Przeważali w tym meczu, zdobyli dwie piękne bramki – najpierw po pięknej akcji, którą efektownym strzałem wykończył Lubambo Musonda, a następnie po kapitalnym uderzeniu Geghama Harutjunjana z rzutu wolnego.

Piłkarze Lecha Poznań znaleźli się pod ścianą, a rywale byli dosłownie o krok od doprowadzenia do dogrywki. Gdy wszyscy myśleli już o dodatkowych 30. minutach gry, w 95. minucie rzut wolny egzekwował Darko Jevtić, a Łukasz Trałka głową wpakował piłkę do siatki rywali. Wynik 1:2 dał awans ekipie z Polski...

Bramki z meczu Gandzasar Kapan - Lech Poznań 2:1 w załączonych materiałach.