Liga Europy: Lech Poznań poznał rywala w II rundzie kwalifikacji

Szachtior Soligorsk będzie rywalem Lecha Poznań w drugiej rundzie eliminacji Ligi Europejskiej. Białoruski zespół w pierwszej wyeliminował Connah's Quay Nomads FC, zwyciężając 2:0 w czwartkowym rewanżu u siebie i 3:1 przed tygodniem w Walii.

Gole dla Szachtiora w rewanżu uzyskali Albańczyk Elis Bakaj w 24. minucie z rzutu karnego i Denis Łaptiew osiem minut przed końcem gry.

Pierwsze spotkanie Lecha z Szachtiorem odbędzie się 26 lipca w Soligorsku, a rewanż tydzień później w Poznaniu.

"Kolejorz" w pierwszej rundzie kwalifikacji wyeliminował Gandzasar Kapan z Armenii. W czwartek w rewanżu w Erywaniu przegrał 1:2, ale na własnym obiekcie w pierwszym meczu zwyciężył 2:0.

Do drugiej rundy eliminacji awansował również Górnik Zabrze, a na tym etapie rywalizację rozpocznie Jagiellonia Białystok.