Brutalne zachowanie i czerwona kartka Peszki! Potknięcie wicemistrza Polski

Lechia Gdańsk pokonała w meczu 1. kolejki Lotto Ekstraklasy w Białymstoku Jagiellonię 1:0. Gola na wagę trzech punktów zdobył Flavio Paixao. Gospodarze mieli kilka sytuacji do wyrównania, ale byli nieskuteczni, a skrzydła podciął im Guilherme, który otrzymał czerwoną kartkę. Tym samym odpłacił się w doliczonym czasie gry Sławomir Peszko...

Jagiellonia nie zmieniła się znacząco względem poprzedniego sezonu. Największym wzmocnieniem tego zespołu było utrzymanie w Białymstoku wszystkich najważniejszych zawodników. Poza tym władze klubu z Podlasia postawiły głównie na graczy z pierwszej ligi (Lukas Klemenz GKS Katowice, Mateusz Machaj z Chrobrego Głogów, wracający z Wigier Suwałki Patryk Klimala). Lechia po fatalnym poprzednim sezonie chce wrócić do walki z czołowymi drużynami, ale trener Piotr Stokowiec ucieka od jasnych deklaracji.

Było to już widać na początku meczu z Jagiellonią. Lechia dobrze rozpoczęła to spotkanie i już po dziesięciu minutach gry objęła prowadzenie. Zbyt długie dośrodkowanie przechwycił Lukas Haraslin mocno wstrzelił piłkę w pole karne, a do siatki skierował ją Flavio Paixao. Jagiellonia była bliska wyrównania, ale Taras Romanczuk w świetnej sytuacji uderzył niecelnie.

W drugiej połowie od początku to gospodarze starali się prowadzić grę. W 55. minucie znów byli bliscy umieszczenia piłki w siatce. Cillian Sheridan przyjął sobie piłkę w polu karnym, obrócił się z Michałem Nalepą na plecach i uderzył obok prawego słupka bramki Dusana Kuciaka. Najbliżej wyrównania był Arvydas Novikovas. Sprytnym dryblingiem minął dwóch rywali i z boku szesnastki uderzył w słupek!

Kiedy wydawało się, że Jagiellonii wszystko zaczyna się układać, to w 70. minucie Sławomir Peszko urwał się obrońcom i wychodził na czystą pozycję. Guilherme sfaulował go tuż przed polem karnym i został ukarany czerwoną kartką. Ta sytuacja podcięła skrzydła gospodarzom i Lechia utrzymała korzystny wynik do końca meczu. W doliczonym czasie gry mieliśmy jeszcze emocje, ale związane z niesportowym zachowaniem Peszki, który kopnął Novikovasa nie mając na myśli trafienia w piłkę i również otrzymał czerwoną kartkę.

Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk 0:1 (0:1)