WTA w Bukareszcie: Sevastova i Martic w finale

Najwyżej rozstawiona Łotyszka Anastasija Sevastova dzięki kreczowi Słowenki Polony Hercog awansowała do finału tenisowego turnieju WTA w Bukareszcie. O trofeum zagra z Chorwatką Petrą Martic, która wyeliminowała reprezentantkę gospodarzy Mihaelę Buzarnescu.

Sevastova zwyciężyła w pierwszym secie 6:1, a później gry już nie wznowiono, ponieważ Hercog (nr 8.) wycofała się z rywalizacji.

Łotyszka zagra w finale w stolicy Rumunii po raz drugi. W 2016 roku przegrała tam z reprezentantką gospodarzy Simoną Halep. W dorobku ma dwa tytuły cyklu WTA.

Martic (4.) niespodziewanie pokonała Buzarnescu (2.) w dwóch setach 6:4, 6:4. W finale cyklu WTA wystąpi po raz drugi i powalczy o pierwszy tytuł.

W jedynym dotychczasowym pojedynku Sevastovej z Martic - w 2017 roku na French Open - górą była Chorwatka.