UFC: Prawie 1000 dni przerwy Fabińskiego. Statystyka... na jego korzyść!

Sporty walki

22 lipca minie 974 dni od ostatniego występu Bartosza Fabińskiego (13-2, 8 KO) w UFC - wtedy na gali w Monterrey pewnie wypunktował Hectora Urbinę. Takich powrotów w największej organizacji MMA na świecie było więcej, a efekty dla wielu mogą być zaskoczeniem. Jak więc wyglądały walki zawodników, którzy na długi czas opuścili oktagon?

Potencjalna oktagonowa rdza zawsze jest pewnego rodzaju strachem przy powrocie po tak długim rozbracie ze sportem, ale jak pokazuje statystyka nie taki diabeł straszny. Przypadek Fabińskiego jest jedenastym najdłuższym w historii UFC i jeśli spojrzymy na tych, którzy pauzowali jeszcze dłużej, to okaże się, że nie wygląda to tak tragicznie. Oczywiście każdy zawodnik to osobna historia: niektórzy mieli problemy zdrowotne, inni musieli odbyć obowiązkową służbę wojskową, a inni po prostu wznowili karierę.

Najdłuższą przerwę między jedną a drugą walką miał Brock Lesnar. Były mistrz wagi ciężkiej był wyłączony z gry na 1652 dni! Po porażce z Alistairem Overeemem wydawało się, że nie zobaczymy go w UFC, bo sam zawodnik skupił się na karierze w WWE. Niespodziewanie jednak wystąpił na hitowej gali z numerem "200", na której nie było po nim widać, że nie bił się przez tyle czasu. A walczył przecież z samym Markiem Huntem i ostatecznie wygrał jednogłośną decyzją sędziów.

Prócz niego jeszcze pięciu zawodników wygrało swoje walki po długich przerwach Ciekawe jest to, że cała dziesiątka - czy to wygrała, czy to przegrała - kończyła walki przed czasem!