Hajdo gościem pierwszego po wakacyjnej przerwie Magazynu Fortuna 1 Ligi

Po wakacyjnej przerwie piłkarze powrócili na boiska pierwszej ligi. Na sportowe anteny Polsatu, pod nową nazwą, powraca również Magazyn Fortuna 1 Ligi. Gośćmi Bożydara Iwanowa będą trener beniaminka Garbarni Kraków Mirosław Hajdo i Janusz Kudyba oraz nasz ekspert Tomasz Łapiński. Transmisja Magazynu Fortuna 1 Ligi od 20:30 w Polsacie Sport.

Na zapleczu Ekstraklasy rozpoczął się kolejny sezon. Za nami mecze pierwszej kolejki, w których nie zabrakło emocji. Sezon zainaugurowała konfrontacja Garbarni Kraków ze Stalą Mielec. Dla Garbarni mecz ze Stalą był pierwszym od 44 lat na drugim poziomie rozgrywkowym. Zespół z Krakowa nie może być jednak zadowolony z pierwszego występu po powrocie. Ulegli w nim 0:2 i obecnie zajmują przedostatnie miejsce w tabeli.

Niezwykle efektowne okazało się spotkanie Chojniczanki z Sandecją Nowy Sącz, która spadła z ekstraklasy. W pierwszym kwadransie kibice zobaczyli trzy gole, a wynik dla Chojniczanki otworzył już w 3. minucie Wojciech Trochim. Nie był to jednak koniec emocji, bo do końca meczu padły kolejne trzy bramki i w rezultacie zakończył się on remisem. Nerwowych sytuacji nie zabrakło również w sobotnim meczu Odry Opole, która rzutem na taśmę pokonała GKS Tychy, strzelając zwycięskiego gola w doliczonym czasie gry.

Sezon świetnie rozpoczął Raków Częstochowa, bez problemów pokonując Puszcze Niepołomice. Swojemu rywalowi strzelił trzy gole, nie tracąc ani jednego. Czyste konto zachowały również cztery inne drużyny. Dzięki temu częstochowianie po pierwszej kolejce są liderami Fortuna 1 Ligi.

Transmisja Magazynu Fortuna 1 Ligi w poniedziałek od godziny 20.30 w Polsacie Sport. Gośćmi Bożydara Iwanowa będą trener Garbarni Kraków Mirosław Hajdo oraz Janusz Kudyba. W roli eksperta wystąpi również Tomasz Łapiński.