Babilon MMA 5: Trener gwiazd w końcu zawalczy! Ciekawe starcie debiutantów

Sporty walki

Do ciekawego starcia debiutantów dojdzie 18 sierpnia w Międzyzdrojach podczas gali Babilon MMA 5. Pojedynek Dawida Pepłowskiego ze Sławomirem Bryłą został zakontraktowany w limicie dywizji półciężkiej.

Pepłowski był już bliski występu na galach organizowanych przez Tomasza Babilońskiego. W marcu tego roku pochodzący ze Zgierza zawodnik doznał jednak groźnej kontuzji kolana, która wyeliminowała go udziału w radomskiej gali. Pepłowski to bardzo utalentowany zapaśnik. W swojej karierze wywalczył między innymi brązowy medal mistrzostw Polski. Spełnia się również jako trener zapasów w łódzkim klubie Shark Top Team. Pepłowski pomaga w przygotowaniach nie tylko zawodnikom z Łodzi. Z jego wskazówek korzystają Polacy występujący na galach federacji UFC (Jan Błachowicz czy Marcin Tybura), KSW (Marcin Wrzosek) czy ACB.

Bryla to reprezentant klubu Piranha Gdynia Grappling Team. Podopieczny Zbigniewa Tyszki ma na koncie starty w zawodach brazylijskiego jiu-jitsu (wywalczył między innymi 3. miejsce w mistrzostwach Polski No Gi niebieskich pasów), K1 czy boksie amatorskim.

Międzyzdrojach swoją 7. walkę w formule MMA stoczy mistrz olimpijski w podnoszeniu ciężarów Szymon Kołecki (6-0, 6 KO). Do klatki wejdą również Rafał Haratyk (9-3-2, 2 KO, 4 Sub), Marcin Naruszczka (19-8-1, 7 KO, 2 Sub), Daniel Skibiński (11-5, 1 KO, 2 Sub), Kamil Oniszczuk (5-0, 1 KO, 1 Sub) czy Said-Magomed Abdulkadirov (4-0, 1 KO, 2 Sub). Kolejne nazwiska pojawią się w karcie już wkrótce.