Liga Europy: Lech zremisował na Białorusi. Premierowe trafienie Amarala

Lech Poznań zremisował w pierwszym meczu drugiej rundy el. Ligi Europy z Szachtiorem Soligorsk 1:1. Na bramkę Białorusinów odpowiedział debiutujący w barwach Kolejorza Joao Amaral, a więc bohater rekordowego transferu sprzed kilku dni.

Gospodarze byli niezwykle groźni od początku spotkania. Już w drugiej minucie na bramkę Jasmina Buricia uderzał Igor Burko, jednak jego strzał minął lewy słupek. To były złe dobrego początki: podopieczni Ivana Djurdjevicia powoli odzyskiwali inicjatywę. W 20. minucie strzał Christiana Gytkjaera został sparowany na słupek, kolejne groźne sytuacje stwarzał Maciej Makuszewski i wydawało się, że gol dla gości jest kwestią czasu.

Po przerwie do ataku ruszyli jednak piłkarze Szachtiora i szybko wyszli na prowadzenie. W 53. minucie po błędzie defensywy Kolejorza Elis Bakaj przełamał ręce bramkarza Lecha i otworzył wynik spotkania. Żeby tego było mało, ekipa z Białorusi była bliska pójścia za ciosem i podwyższenia wyniku, jednak goście mieli furę szczęścia.

Końcówka należała już do Lecha, który za wszelką cenę chciał wywieźć korzystny rezultat z terenu rywala. Sygnał do ataku dał Makuszewski, a chwilę później w zespole zadebiutował najdroższy w historii Joao Amaral. W 89. minucie otworzył swoje konto strzeleckie, na gola zamieniając dogranie rodaka, Pedro Tiby. Był to trzeci z rzędu mecz Lecha, w którym zdobywa on punkty dzięki bramce w końcówce spotkania.