MŚ w szermierce: 15. miejsce drużyny szablistek

Polskie szablistki zajęły piętnaste miejsce w turnieju drużynowym szermierczych mistrzostw świata w chińskim Wuxi. Przed rokiem w Lipsku były dziesiąte.

Biało-czerwone, w składzie: Małgorzata Kozaczuk, Aleksandra Shelton, Martyna Komisarczyk (wszystkie AZS AWF Warszawa) i Marta Puda (TMS Sosnowiec), w 1/8 finału uległy wyżej notowanym Ukrainkom 23:45 i straciły szanse na pozycję w czołowej ósemce.

W pierwszym meczu o miejsca 9-16 podopieczne trenera Dariusza Nowinowskiego uległy Niemkom 43:45, choć przed ostatnią walką prowadziły 40:37. Wtedy Shelton przegrała z Anną Limbach 3:8 i losy spotkania się odwróciły na niekorzyść Polek.

Podobny przebieg miał mecz z Iranem na początek rywalizacji o miejsca 13-16, który zakończył się identycznym rezultatem. Przed ostatnią rundą biało-czerwone prowadziły 40:36, jednak kończąca tym razem mecz Kozaczuk uległa 119. w światowym rankingu Faezeh Rafiei 3:9.

W pojedynku o 15. lokatę Polki wygrały z Hongkongiem 45:22.

Polskie szpadzistki zajęły siódme miejsce, florecistki już w środę zakończyły udział w turnieju na dziewiątym, szpadziści uplasowali się na 22. pozycji, a drużyny szablistów zabrakło w Wuxi. "W grze" zostali jeszcze floreciści, którzy w piątek w ćwierćfinale zmierzą się z broniącymi tytułu Włochami.