Reprezentacja Japonii ma nowego selekcjonera

Hajime Moriyasu został selekcjonerem piłkarskiej reprezentacji Japonii - poinformowały w czwartek miejscowe media. Zastąpił Akirę Nishino, pod którego wodzą "Niebiescy Samurajowie" osiągnęli 1/8 finału mistrzostw świata w Rosji.

49-letni Moriyasu w październiku objął stanowisko trenera japońskiej kadry olimpijskiej, a teraz będzie pracował z seniorską drużyną narodową. Nie wiadomo, czy będzie łączył funkcje.

W pierwszej połowie lat 90. rozegrał 35 spotkań w reprezentacji, a później - już jako trener - zdobył trzy tytuły mistrza kraju z Sanfrecce Hiroshima (2012, 2013, 2015).

Sporo zamieszania w japońskiej kadrze było przed tegorocznymi MŚ. W kwietniu, na dwa miesiące przed turniejem, posadę stracił Vahid Halilhodzic, a jego miejsce zajął Nishino, który podpisał umowę do końca lipca. W jego sztabie był Moriyasu.

Podczas MŚ 2018 Japończycy wygrali z Kolumbią 2:1, zremisowali z Senegalem 2:2 i przegrali z Polską 0:1, ale ten wynik dał im awans do 1/8 finału. W meczu o ćwierćfinał ulegli Belgii 2:3, mimo że do 68. minuty prowadzili 2:0.