Legia uciekła spod topora! Cudowny gol Mączyńskiego

Po pierwszej połowie spotkania Korona Kielce – Legia Warszawa do kibiców mistrza Polski wróciły koszmary z poprzednich meczów. Podopieczni Deana Klafuricia przegrywali 0:1, ale w drugiej połowie zobaczyliśmy inny zespół, który za sprawą goli Krzysztofa Mączyńskiego i Jose Kante zapewnił sobie trzy punkty.

Legia w spotkaniu z Koroną wróciła do ustawienia z czwórką obrońców. To pierwszy taki przypadek od początku sezonu, kiedy mistrzowie Polski zaczynają mecz w tym systemie. Trener Dean Klafurić zdecydował się również na kilka roszad w składzie. Dał szansę m.in. Mateuszowi Żyro, Konradowi Michalakowi i Michałowi Pazdanowi, który zagrał pierwszy raz od mistrzostw świata w Rosji.

Powrót do systemu, w którym Legia czuje się najpewniej niewiele dał. To Korona w pierwszej połowie tworzyła sobie więcej sytuacji. Już na początku meczu bliski szczęścia był Maciej Górski. Ostatecznie kielczanie udokumentowali przewagę w 32. minucie, kiedy to podanie Łukasza Kossakiewicza wykorzystał Ivan Jukić.

W drugiej połowie zobaczyliśmy już inne oblicze Legii. Wyrównanie w 57. minucie dał jej kapitalnym strzałem z dystansu Krzysztof Mączyński. Chwilę później podopieczni Klafuricia byli bliscy prowadzenia, ale Dominik Nagy w świetnej sytuacji trafił prosto w Matthiasa Hamrola. Co się nie udało Węgrowi, zrobił Jose Kante, który wszedł po przerwie. Dośrodkowanie z głębi pola Adama Hlouska pewnym strzałem zamienił na bramkę. Legia do końca spotkania konsekwentnie utrzymała prowadzenie i nie pozwoliła już sobie na błędy z pierwszej połowy. Gra mistrzów Polski, jednak nie uspokoiła kibiców przed rewanżem w eliminacjach Ligi Mistrzów ze Spartakiem Trnawa…

Korona Kielce - Legia Warszawa 1:2 (1:0)

Bramki: 1:0 Ivan Jukic (32), 1:1 Krzysztof Mączyński (56), 1:2 Jose Kante (66-głową).

Korona Kielce: Matthias Hamrol - Bartosz Rymaniak, Adnan Kovacević (75' Piotr Malarczyk), Elhadji Pape Diaw (70' Vato Arveladze), Michael Gardawski - Łukasz Kosakiewicz, Oliver Petrak (63' Felicio Brown Forbes), Jakub Żubrowski, Zlatko Janjić, Ivan Jukić - Maciej Górski.

Legia Warszawa: Arkadiusz Malarz - Mateusz Wieteska, Michał Pazdan (69' Inaki Astiz), Mateusz Żyro, Adam Hlousek - Konrad Michalak (46' Jose Kante), Domagoj Antolić, Krzysztof Mączyński, Dominik Nagy, Kasper Hamalainen (89' Sebastian Szymański) - Carlitos.