Fortuna 1 Liga: Puszcza nie odpuszcza. Zwycięstwo ze Stalą w końcówce

Puszcza Niepołomice wygała 1:0 ze Stalą Mielec w ostatnim meczu drugiej kolejki Fortuna 1 Ligi. Bramkę na wagę zwycięstwa w 78. minucie zdobył Konrad Stępień.

Mecz Puszczy ze Stalą był ostatnim starciem drugiej kolejki zaplecza Lotto Ekstraklasy, a zarazem pierwszym oficjalnym meczem na stadionie w Niepołomicach przy sztucznym oświetleniu. Wcześniej przetestowano je podczas przedsezonowego sparingu z Cracovią.

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 19:23, aby upamiętnić rok powstania Puszczy. Piłkarze gospodarzy wystąpili w specjalnie przygotowanych na ten mecz koszulkach w stylu retro.

Ekipa z Mielca miała szansę dołączyć do Odry Opole, która jako jedyna do tej pory zanotowała dwa zwycięstwa. Ta sztuka się jednak nie udała. Po zwycięstwie nad Garbarnią Kraków na inaugurację przyszedł czas na pierwszą porażkę. Puszcza w poprzedniej kolejce przegrała sromotnie z Rakowem Częstochowa, więc zwycięstwo było bardzo potrzebne, by poprawić morale w zespole. Kibice w Niepołomicach musieli czekać aż do 78. minuty, by obejrzeć pierwszą, a zarazem jedyną bramkę autorstwa Konrada Stępnia, który 6 minut wcześniej pojawił się na murawie.

W trzeciej rundzie spotkań obie ekipy zmierzą się z beniaminkami. Niepołomiczanie zagrają z GKS 1962 Jastrzębie, a mielczanie stawią czoła Warcie Poznań.

Puszcza Niepołomice - Stal Mielec 1:0 (0:0)
Bramki: Konrad Stępień 78'

Żółte kartki: Michał Czarny, Marcin Stefanik, Krzysztof Drzazga - Łukasz Wroński

Sędzia: Paweł Pskit (Łódź)
Widzów: 1 550