Koniec marzeń o Lidze Mistrzów! Legia nie odrobiła strat z Warszawy

W drugiej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów piłkarze Spartaka Trnawa przegrali z Legią Warszawa 0:1. Mistrzowie Polski w pierwszym meczu rozegranym w Warszawie ulegli jednak 0:2 i odpadli z rywalizacji o fazę grupową LM.

Pierwsze minuty spotkania to chaotyczna gra obu ekip, które operowały piłką głównie w środku pola. Z tego chaosu omal nie wyłoniła się bramka dla Legii – w 12. minucie, po nieporozumieniu w szeregach gospodarzy, golkiper Spartaka zdołał w ostatniej chwili wybić piłkę zmierzającą do bramki po interwencji Borisa Godala. Czy piłka mogła w tej sytuacji przekroczyć linię? Niestety, arbiter nie mógł w tym meczu skorzystać z pomocy systemu VAR.

Od 37. minuty Legia grała w dziesiątkę. Marko Vesovic obejrzał drugą żółtą, a po chwili czerwoną kartkę po tym, jak sfaulował ruszającego z kontrą Erika Grendela.

Ta sytuacja nieco ożywiła grę gospodarzy, którzy ruszyli na bramkę strzeżoną przez Arkadiusza Malarza. To jednak drużyna z Warszawy miała kolejną szansę na zdobycie gola. W 42. minucie Kante znalazł się w doskonałej sytuacji, jednak źle przyjął piłkę w polu karnym...

W drugiej połowie gra Legii ożywiła się po wejściu na plac Carlitosa, który w 53. minucie zmienił Michała Pazdana. To właśnie po dośrodkowaniu Carlitosa w 63. minucie Inaki Astiz uprzedził obrońców gospodarzy i skierował piłkę do bramki. 0:1 i odżyły nadzieje. Legioniści ruszyli na bramkę rywala, szanse na zmianę wyniku mieli Cafu oraz Carlitos.

W 85. minucie Domagoj Antolic nieprzepisowo zatrzymał rywala i arbiter pokazał drugą w tym meczu czerwoną kartkę. Ta sytuacja podcięła piłkarzom Legii skrzydła. Strzały rozpaczy Jose Kante i Carlitosa w ostatnich minutach meczu nie przyniosły zmiany rezultatu.

Mistrzowie Polski pożegnali się z marzeniami o grze w Lidze Mistrzów. Pozostała im rywalizacja o fazę grupową Ligi Europy. W trzeciej rundzie kwalifikacji zmierzą się ze zwycięzcą rywalizacji F91 Dudelange  (Luksemburg) z Dritą (Kosowo).

Spartak Trnawa – Legia Warszawa 0:1 (0:0)
Bramka: Astiz 63

Spartak: Martin Chudý - Andrej Kadlec, Martin Tóth, Boris Godál, Matúš Čonka - Erik Jirka, Lukáš Greššák, Jakub Rada, Anton Sloboda (76. Ján Vlasko), Erik Grendel (70. Fabian Miesenböck) - Marvin Egho (90. Ivan Hladík)

Legia: Arkadiusz Malarz - Mateusz Wieteska, Iñaki Astiz, Michał Pazdan (53. Carlitos), Adam Hloušek - Marko Vešović, Krzysztof Mączyński (80. Kasper Hämäläinen), Domagoj Antolić, Miroslav Radović (46. Cafú), Michał Kucharczyk - José Kanté

Czerwone kartki: Vešović (37 – za drugą żółtą), Antolić (85 – za drugą żółtą).
Żółte kartki: Tóth, Vlasko (Spartak), Vešović, Antolic (Legia).

Sędzia: Roi Reinshreiber (Izrael). Widzów: około 18000.

Relacja zakończona

['90+5] Spartak Trnawa – Legia Warszawa 0:1 Jeszcze strzał rozpaczy Carlitosa... Koniec meczu i koniec przygody Legii w tej edycji Ligi Mistrzów. Mistrzowie Polski będą teraz rywalizowali w Lidze Europejskiej.

['90] Spartak Trnawa – Legia Warszawa 0:1 Jose Kante próbował uderzenia z dystansu, ale piłka minęła słupek bramki rywali

['90] Spartak Trnawa – Legia Warszawa 0:1 O pięć minut przedłużył to spotkanie arbiter.

['89] Spartak Trnawa – Legia Warszawa 0:1 Ivan Hladik za Marvina Egho. Trener gospodarzy wzmacnia linię obrony.

['88] Spartak Trnawa – Legia Warszawa 0:1 Jan Vlasko strzelił obok bramki.

['85] Spartak Trnawa – Legia Warszawa 0:1 Jan Vlasko strzelił z ostrego kąta wprost w Arkadiusza Malarza.

['85] Spartak Trnawa – Legia Warszawa 0:1 Czerwona kartka... Domagoj Antolic nieprzepisowo zatrzymał rywala, druga żółta kartka i Legia w końcówce będzie musiała radzić sobie w dziewiątkę.

['84] Spartak Trnawa – Legia Warszawa 0:1 Kontra Spartaka, ale obrońcy Legii zdołali wybić piłkę na rzut rożny. Po nim niecelnie uderzył Martin Toth.

['82] Spartak Trnawa – Legia Warszawa 0:1 Gospodarze w ostatnich minutach wyraźnie grają na czas.

['80] Spartak Trnawa – Legia Warszawa 0:1 Za Krzysztofa Mączyńskiego wszedł Kasper Hamalainen.

['79] Spartak Trnawa – Legia Warszawa 0:1 Legia uzyskała wyraźną przewagę po zdobyciu bramki, potrzebuje jednak jeszcze jednego trafienia, by doprowadzić do dogrywki. Carlitos świetnie wrzucił piłkę z rzutu wolnego, ale źle przyjął piłkę Mateusz Wieteska.

['76] Spartak Trnawa – Legia Warszawa 0:1 Jan Vlasko za Antona Slobodę w ekipie Spartaka.

['69] Spartak Trnawa – Legia Warszawa 0:1 Dwie szanse dla Legii w krótkim odstępie czasu.  Gospodarze zdołali wybić piłkę po strzale Cafu, a po chwili Carlitos uderzył niecelnie zza pola karnego.

['67] Spartak Trnawa – Legia Warszawa 0:1 Arkadiusz Malarz wyłapał piłkę po dośrodkowaniu Erika Grendela.

['63] Spartak Trnawa – Legia Warszawa 0:1 GOL!!! Inaki Astiz uprzedził obrońców gospodarzy i skierował piłkę do bramki po dośrodkowaniu Carlitosa!

['61] Spartak Trnawa – Legia Warszawa 0:0 Siódmy rzut rożny dla Legii w tym meczu.

['60] Spartak Trnawa – Legia Warszawa 0:0 Indywidualna akcja Michała Kucharczyka, gospodarze ratowali się wybiciem piłki na rzut rożny.

['55] Spartak Trnawa – Legia Warszawa 0:0

['53] Spartak Trnawa – Legia Warszawa 0:0 Michał Pazdan zszedł z boiska, a na jego miejsce pojawił się Carlitos.

['52] Spartak Trnawa – Legia Warszawa 0:0 Dośrodkowanie Michała Kucharczyka zablokowane przez obrońców i rzut rożny dla Legii.

['50] Spartak Trnawa – Legia Warszawa 0:0

['46] Spartak Trnawa – Legia Warszawa 0:0 Rozpoczyna się druga część meczu. Jedna zmiana w Legii: Cafu zastąpił Miroslava Radovicia.

Liga Mistrzów i Liga Europy w Polsat Sport Premium. Gdzie i jak oglądać w TV i online?

Od 2 lipca dostępne są nowe oferty Cyfrowego Polsatu, Plusa i IPLI z pakietem Polsat Sport Premium, dzięki którym będzie można oglądać na żywo mecze Ligi Mistrzów i Ligi Europy w TV i online. Sprawdźcie szczegóły oferty, w tym ceny!

['45+1] Spartak Trnawa – Legia Warszawa 0:0 Koniec pierwszej części. Legia nie zdołała zdobyć bramki, straciła jednak piłkarza - ukaranego czerwoną kartką Marko Vesovicia.

['45] Spartak Trnawa – Legia Warszawa 0:0 Pierwsza połowa potrwa o minutę dłużej.

['44] Spartak Trnawa – Legia Warszawa 0:0 Arbiter usunął kierownika Legii Warszawa z ławki rezerowych. Robi się coraz bardziej nerwowo.

['42] Spartak Trnawa – Legia Warszawa 0:0 Jose Kante znalazł się w doskonałej sytuacji, ale źle przyjął piłkę w polu karnym...

['42] Spartak Trnawa – Legia Warszawa 0:0

['41] Spartak Trnawa – Legia Warszawa 0:0 Lukas Gressak strzelał z dystansu, ale Arkadiusz Malarz zdołał obronić to uderzenie.

['40] Spartak Trnawa – Legia Warszawa 0:0 Kontra gospodarzy, ale obrońcy Legii zażegnali niebezpieczeństwo.

['37] Spartak Trnawa – Legia Warszawa 0:0 Czerwona kartka! Marko Vesovic usunięty z boiska za drugą żółtą kartkę. Tym razem sfaulował ruszającego z kontrą Erika Grendela. Legia od 37. minuty gra w dziesiątkę.

['35] Spartak Trnawa – Legia Warszawa 0:0 Legia próbuje sforsować zasieki rywali, ale jej ataki kończą się zwykle przed polem karnym rywali.

['30] Spartak Trnawa – Legia Warszawa 0:0 Adam Hlousek  wbiegł w pole karne, gospodarze wybiili piłkę na rzut rożny, a po nim strzał głową Mateusza Wieteski, ale wprost w bramkarza rywali.

['25] Spartak Trnawa – Legia Warszawa 0:0 Marko Vesović - żółta kartka za faul.

['23] Spartak Trnawa – Legia Warszawa 0:0 Pierwszy rzut rożny dla Legii w tym meczu, ale bez zagrożenia pod bramką gospodarzy.

['17] Spartak Trnawa – Legia Warszawa 0:0 Pierwsza groźna sytuacja dla Spartaka, ale Arkadiusz Malarz zdołał wybić piłkę na rzut rożny po uderzeniu z dystansu Erika Jirki.

['14] Spartak Trnawa – Legia Warszawa 0:0 Kolejna groźna sytuacja pod bramką gospodarzy. Jose Kante strzelał głową, ale niecelnie.

['13] Spartak Trnawa – Legia Warszawa 0:0

['12] Spartak Trnawa – Legia Warszawa 0:0 Nieporozumienie w obronie, kuriozalny błąd gospodarzy, ale golkiper Spartaka zdołał w ostatniej chwili wybić piłkę zmierzającą do bramki po interwencji obrońcy. Czy piłka mogła przekroczyć linię? Niestety, nie ma w tym meczu systemu VAR.

['9] Spartak Trnawa – Legia Warszawa 0:0 Dużo chaosu i gra głównie w środku pola... Tak wyglądają pierwsze minuty meczu.

['7] Spartak Trnawa – Legia Warszawa 0:0

['4] Spartak Trnawa – Legia Warszawa 0:0 Wysoki pressing gospodarzy i brak klarownych sytuacji w pierwszych minutach.

['1] Spartak Trnawa – Legia Warszawa 0:0 Rozpoczął się rewanżowy mecz o awans do III rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów. Przypomnijmy, że Legia ma do odrobienia straty po porażce na własnym boisku 0:2.

– To, że przegraliśmy, jest już historią. Dla mnie i moich podopiecznych ważne jest tylko to, co jest teraz. Znamy naszą jakość i chcemy przejść dalej – powiedział przed meczem trener Legii Dean Klafurić.

LM: Trudna misja Legii na Słowacji

Po porażce 0:2 na własnym stadionie w pierwszym spotkaniu, we wtorek piłkarzy Legii Warszawa czeka rewanż ze słowackim Spartakiem Trnawa w drugiej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Lepszy z tej pary zagra prawdopodobnie z Crveną Zvezdą Belgrad. W poprzednim tygodniu, po słabym występie, legioniści ulegli Spartakowi 0:2, a gole zdobywali zawodnicy z ekstraklasową przeszłością, tj.

Liga Europy: Rewanżowy mecz Górnika Zabrze w Polsacie Sport

Polsat Sport pokaże mecz II rundy kwalifikacji do Ligi Europy pomiędzy AS Trencin i Górnikiem Zabrze. W pierwszym spotkaniu zabrzanie przegrali na własnym boisku 0:1. Transmisja meczu AS Trencin - Górnik Zabrze w Polsacie Sport w czwartek 2 sierpnia od godziny 17.25.

Witamy w relacji na żywo z meczu drugiej rundy eliminacji Ligi Mistrzów Spartak Trnawa - Legia Warszawa. Początek spotkania o godzinie 20.30.