Liga Mistrzów: Karabach Rzeźniczaka z awansem, Łudogorec Świerczoka i Góralskiego za burtą

Karabach Agdam Jakuba Rzeźniczaka rozbił FK Kukesi 3:0 i awansował do trzeciej rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Gorzej poradził sobie Łudogorec Razgrad z Jakubem Świerczokiem i Jackiem Góralskim w składzie. Bułgarski zespół przegrał z MOL Vidi 0:1 i pożegnał się z rozgrywkami.

Po pierwszym spotkaniu w Albanii nic nie było rozstrzygnięte. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem, więc ekipa Karabachu musiała przed własną publicznością postawić przysłowiową kropkę nad "i". Strzelanie rozpoczęło się już w 24. minucie, kiedy z rzutu karnego trafił Hiszpan Dani Quintana, znany polskim kibicom z gry w Jagiellonii Białystok w sezonie 2013/2014. Niespełna pół godziny później ten sam zawodnik wykorzystał kolejną "jedenastkę" niejako ustawiając grę. W końcówce wynik na 3:0 ustalił Dzon Delarge. W 77. minucie na boisku pojawił się Rzeźniczak.

Awansu nie uzyskali za to piłkarze Łudogorca. W pierwszym starciu zremisowali 0:0 przed własną publicznością, natomiast w rewanżu na wyjeździe przegrali 0:1, kończąc mecz w dziesiątkę. Od pierwszej minuty na boisku zameldował się Świerczok. W 46. minucie na murawie pojawił się także Góralski, który zastąpił Gustavo Campanharo.

Bardzo dobry występ zaliczył były piłkarz Legii Warszawa Aleksandar Prijović. Szwajcar strzelił jedną z trzech bramek dla PAOK-u Saloniki, przyczyniając się do awansu swojego zespołu do kolejnej rundy rozgrywek Ligi Mistrzów kosztem FC Basel.

Bramki: Dani Quintana 24 (k), 57 (k), Dzon Delarge 89

Czerwona kartka: Albi Alla (52, FK Kukesi)

Dwumecz: 3:0

Malmoe FF – CFR Cluj 1:1 (0:1)

Bramki: Arnor Ingvi Traustason 55 - Damjan Djoković 36

Czerwona kartka: Juan Culio (77, CFR Cluj)

Dwumecz: 2:1

Suduva Mariampol - Crvena Zvezda Belgrad 0:2 (0:2)

Bramka: Anel Hadzić 45

Czerwona kartka: Vura (39, Łudogorec Razgrad)

Dwumecz: 1:0

Sturm Graz - Ajax Amsterdam 1:3 (0:1)

Bramki: Andre Onana 89 (s) - Klaas-Jan Huntelaar 39, 77, Dusan Tadić 48

Rosenborg Trondheim - Celtic Glasgow 0:0

Dwumecz: 1:3

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – nowy sezon 2018/2019 Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA w nowych kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI.