Polki przegrały w sparingu. W Nowym Dworze górą Słowenki

Biało-Czerwone przegrały towarzyskie spotkanie z reprezentacją Słowenii, które zostało rozegrane w Nowym Dworze Mazowieckim. Był to pierwszy z trzech zaplanowanych sparingów.

W pierwszym secie obie drużyny do połowy partii grały bardzo równo. Dopiero w końcówce podopieczne Jacka Nawrockiego okazały się dużo skuteczniejsze. W ostatniej akcji seta Polki popisały się efektownym blokiem.

Drugiego seta od zdecydowanie lepszej gry rozpoczęły Słowenki, które objęły prowadzenie 8:5. Biało-Czerwone jednak szybko odrobiły tę startę i wypracowały dwa oczka przewagi 16:14 i 21:19. Polski zespół do końca kontrolował grę i wygrał pewnie do 20. Podobnie jak w secie pierwszym, Polki tę partię zakończyły szczelnym blokiem. Po dwóch setach najlepiej w polskiej drużynie punktowała Malwina Smarzek (14 punktów) i Magdalena Damaske (10 punktów).

Trzecia odsłona spotkania podobnie jak wcześniejsze sety była wyrównana. W końcowej fazie reprezentacja Słowenii objęła prowadzenie 20:17. Polki szybko odrobiły straty i zdobyły cztery punkty z rzędu 21:20. Od tego momentu drużyny grały punkt za punkt. Biało-Czerwone miały w górze piłkę meczową 24:23, ale ostatecznie lepsze okazały się siatkarki Słowenii 27:25. Słowenia pewnie wygrała także czwartego seta. Po polskiej stronie od początku na ataku grała Monika Bociek, która zastąpiła Smarzek, która w czwartek rozegrała tylko trzy sety podczas meczu przeciwko Słowenii. Co prawda Polska prowadziła 13:10, ale w kolejnych akcjach straciła aż osiem punktów z rzędu. Biało-czerwone starały się odrobić straty i w końcówce zniwelowały różnicę do jednego punktu 19:20. Jednak w końcówce to zespół gości okazał się lepszy 25:20.

Przed tie-breakiem szkoleniowcy podjęli decyzję, że tego seta rozegrają do 25 punktu. Od początku do końca lepiej prezentowały się zawodniczki Słowenii, które wygrały pewnie do 12 i zwyciężyły w całym meczu 3:2. Najwięcej dla polskiej drużyny w całym spotkaniu zdobyła Smarzek (22 punkty), Damaske (19 punktów) oraz Justyna Łukasik i Bociek po (6 punktów).

Reprezentacja Polski przez ostatnie kilkanaście dni trenowała w Szczyrku. Następnie przeniosła się do Nowego Dworu Mazowieckiego. Imprezą docelową dla polskiej drużyny w drugiej części sezonu jest turniej Volley Masters Montreux w Szwajcarii.

Słoweńskie siatkarki z kolei przygotowują się do eliminacji mistrzostw Europy. Pierwszy mecz rozegrają 15 sierpnia u siebie z Izraelem. W ostatnim czempionacie w 2017 roku Słowenia zajęła 21. miejsce. Polska była dziesiąta.

Polska - Słowenia 2:3 (25:20, 25:20, 25:27, 20:25, 12:25)

Polska: Julia Nowicka, Malwina Smarzek, Agnieszka Kąkolewska, Justyna Łukasik, Martyna Grajber, Magdalena Damaske, Maria Stenzel (L) oraz Julia Twardowska, Weronika Wołodko, Natalia Murek, Monika Bociek, Małgorzata Jasek

Słowenia: Eva Mori, Tina Grudina, Ana Marija Vovk, Iza Mlakar, Anita Sobocan, Sasa Planicsec, Maja Pohor (L) oraz Zana Zvodc, Pia Blazic, Veronika Mikl (L),