W najnowszej aktualizacji rankingu kategorii lekkiej organizacji UFC doszło do zaskakujących zmian, choć w przypadku tych zestawień zdarzają się one ostatnio coraz częściej. Niewalczący w MMA od prawie dwóch lat McGregor niespodziewanie wyprzedził w klasyfikacji Tony'ego Fergusona.

 

Amerykanin na gali UFC 223 miał zmierzyć się z Khabibem Nurmagomedovem, ale na kilka dni przed wydarzeniem, podczas nagrywania materiałów promocyjnych, zerwał więzadła w kolanie. Tym samym popularny "El Cucuy" pozostaje bez walki od UFC 216, kiedy w trzeciej rundzie zmusił do podania Kevina Lee. Ferguson aktaulnie notuje serię dziesięciu zwycięstw z rzędu.

 

Zmiany, jak łatwo się domyślić, podyktowane są podniesieniem wartości marketingowej i promocyjnej planowanego zestawienia pomiędzy Irlandczykiem a Nurmagomedovem. Wszystko wskazuje na to, że do konfrontacji może dojść już podczas gali UFC 229, która 6 października odbędzie się w Las Vegas.

 

W klasyfikacji pozycjami (3. i 4.) zamienili się również Dustin Poirier oraz Eddie Alvarez. W miniony weekend podczas gali UFC w Calgary pochodzący z Luizjany 29-latek okazał się lepszy od "Króla Podziemia" w ich rewanżowym pojedynku.

 


Transmisje gal UFC na sportowych antenach Polsatu! Już w nocy z soboty na niedzielę gala UFC 227 z dwoma walkami mistrzowskimi. Karta główna od godziny 4:00 w Polsacie Sport Extra.