Napoli wciąż w bezpośredni sposób nie odpowiedziało na wielki transfer Juventusu, a więc ściągnięcie Cristiano Ronaldo. Carlo Ancelotti nie zamierza jednak składać broni i wciąż jest aktywny na rynku transferowym. Włoch ma podobno cofnąć Mertensa i zagrać typowym napastnikiem.
 
Na tę chwilę jednak jego możliwości są ograniczone, bowiem jedynym klasowym zawodnikiem na tę pozycję pozostaje Arkadiusz Milik. Przygoda Polaka we Włoszech do tej pory "usłana była" jednak głównie kontuzjami. Włoski weteran nie zamierza ryzykować i planuje sprowadzenie mocnej konkurencji dla reprezentanta Polski.
 
Idealnym rozwiązaniem może okazać się Belotti, a więc gwiazda Torino i całej Serie A. Włoch od wielu okien transferowych łączony jest z przenosinami do wielkiego klubu, jednak ekipa z Turynu skutecznie odstraszała zainteresowanych gigantyczną klauzulą napastnika.
 
Zdaniem "Sportitalia" Napoli jest gotowe wyłożyć około 50 milionów euro, a pięcioletni kontrakt Belottiego ma gwarantować mu zarobki na poziomie 3,5 miliona euro rocznie. Kapitan Torino poprzedni sezon zakończył z dorobkiem 13 bramek w 35 występach głównie ze względu na problemy zdrowotne - w poprzedniej kampanii walczył o koronę króla strzelców kończąc rozgrywki Serie A z 26 trafieniami i 8 asystami.