Lechia wywiozła punkt z Łazienkowskiej! Legia znowu zawiodła

Legia Warszawa zremisowała z Lechią Gdańsk 0:0 w drugim sobotnim meczu trzeciej kolejki Ekstraklasy. W pierwszej połowie gra mistrzów Polski wyglądała słabo, a przyjezdni mogli wyjść na prowadzenie. Drugie 45 minut było już nieco lepsze w wykonaniu stołecznej drużyny.

Po odpadnięciu z eliminacji Ligi Mistrzów i zwolnieniu Deana Klafuricia atmosfera w ekipie mistrzów Polski nie mogła być najlepsza. Drużynę, już nie pierwszy raz przejął tymczasowo Aleksandar Vukovic, a na Łazienkowską przyjechała Lechia Gdańsk, która miała za sobą wygraną z Jagiellonią oraz remis ze Śląskiem Wrocław.

Legia wyszła bardzo ofensywnie, z dwoma napastnikami, Carlitosem oraz Jose Cante, a także Michałem Kucharczykiem i Sebastianem Szymańskim na bokach. Lechia zaś ewidentnie postawiła na dominację w środku pola i to przynosiło efekty.

W pierwszej połowie mistrzowie Polski oddali inicjatywę piłkarzom z Gdańska, a ci nie prowadzili tylko z powodu braku skuteczności. Legioniści długimi momentami byli nieobecni, a po przerwie murawę od razu opuścił Carlitos.

Na początku drugiej połowy piłkarze ze stolicy już nieco opanowali sytuację, chociaż dalej ich gra była daleka od perfekcji. W końcówce kontuzji nabawił się Adam Hlousek i przedwcześnie musiał opuścić boisko. Po chwili Legia mogła zapewnić sobie trzy punkty, ale świetną interwencją popisał się Dusan Kuciak.

Bramek przy Łazienkowskiej nie oglądaliśmy. Legia z czterema punktami zajmuje po trzech kolejkach ósme miejsce. Lechia jest czwarta, ale ma tylko oczko więcej niż jej sobotni rywal. Liderem z kompletem zwycięstw jest Piast Gliwice.

Legia Warszawa - Lechia Gdańsk 0:0