ME w wioślarstwie: Triumf polskiej czwórki podwójnej kobiet

Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Springwald i Katarzyna Zillmann zdobyły złoty medal wioślarskich mistrzostw Europy w Glasgow w rywalizacji czwórek podwójnych. To drugi krążek biało-czerwonych w Szkocji.

Polki miały pełną kontrolę nad przebiegiem wyścigu. Już na pierwszych 500 metrach uzyskały znaczną przewagę, którą z czasem tylko powiększały. Ostatecznie wyprzedziły o 2,94 s Ukrainki i o 4,03 s Holenderki.

Wcześniej trzecie miejsce w rywalizacji czwórek bez sterniczki zajęły Olga Michałkiewicz, Joanna Dittmann, Monika Chabel i Maria Wierzbowska. Zwyciężyły Rosjanki, a srebro wywalczyły Rumunki.

Był to drugi z czterech sobotnich finałów z udziałem biało-czerwonych. W niedzielę o medale powalczy pięć kolejnych polskich osad.