Mistrzowie Polski średnio rozpoczęli sezon 2018/2019. W lidze po trzech kolejkach mają tylko cztery punkty, lecz przede wszystkim zdążyli już odpaść z Ligi Mistrzów po dwumeczu ze Spartakiem Trnawa. To właśnie przez ten niekorzystny rezultat z posadą trenera pożegnał się Klafuric.

 

- Obecnie trwają rozmowy dotyczące zatrudnienia nowego szkoleniowca, które powinny zostać zakończone w ciągu dwóch tygodni. Do tego czasu obowiązki pierwszego trenera przejmie Aleksandar Vuković przy wsparciu obecnego sztabu - czytaliśmy w oficjalnym oświadczeniu.

 

Jak wynika z informacji portalu legia.net, do klubowego biura trafiają kolejne propozycje od trenerów chcących podjąć wyzwanie w stolicy Polski. Największymi postaciami są chyba do tej pory Peter Bosz oraz Frank de Boer. Ten pierwszy prowadził m.in. Ajax Amsterdam oraz Borussię Dortmund, z której został zwolniony w grudniu zeszłego roku.

 

Z kolei de Boer w ostatnim czasie radził sobie przeciętnie, gdyż pracę w Interze oraz Crystal Palace kończył bardzo szybko. Najlepiej szło mu w Ajaksie - przez sześć lat czterokrotnie sięgał po mistrzostwo kraju.

 

Legia.net dodaje też, że w kontekście Legii pojawiały się też kandydatury Wiktora Skripnika, Jensa Kellera czy też Georgi Dermendżiewa. Z tego wszystkiego wynika, że kolejny trener Legii nie będzie z Polski.