Rankingi ATP: Hurkacz o włos od pierwszej setki

Hubert Hurkacz awansował na najwyższe w karierze 112. miejsce w światowym rankingu tenisistów. Liderem zestawienia wciąż jest Hiszpan Rafael Nadal, który wyprzedza Szwajcara Rogera Federera i Niemca Alexandra Zvereva.

W ubiegłym tygodniu Hurkacz rywalizował w turnieju w Waszyngtonie, gdzie po raz pierwszy wygrał mecz w drabince głównej - pokonał Białorusina Ilię Iwaszkę 6:4, 6:3. W drugiej rundzie uległ jednak Amerykaninowi Francesowi Tiafoe 2:6, 4:6.

Jedyną zmianą w czołówce rankingu ATP jest awans Bułgara Grigora Dimitrowa z szóstej na piątą lokatę kosztem reprezentanta RPA Kevina Andersona.

W klasyfikacji "Race to London", która wyłoni ośmiu najlepszych tenisistów w kończącym sezon turnieju masters ATP Finals, również prowadzi Nadal. Drugi jest Zverev, a trzecie miejsce zajmuje Federer.

W rankingu deblistów z dziewiątego na 12. miejsce spadł Łukasz Kubot. Liderem jest Amerykanin Mike Bryan.

Hurkacz utrzymał zaś 10. lokatę w zestawieniu "Race to Milan", na podstawie którego ośmiu najlepszych zawodników wywalczy awans do Next Generation ATP Finals, czyli mastersa dla graczy do 21 lat. W tej klasyfikacji liderem jest Alexander Zverev.