ME w pływaniu: Piąte miejsce Czerniaka na 50 m stylem motylkowym

Konrad Czerniak, czasem 23,34, zajął piąte miejsce w wyścigu na 50 m stylem motylkowym podczas pływackich mistrzostw Europy w Glasgow. Wygrał Ukrainiec Andrij Goworow - 22,48, przed Brytyjczykiem Benjaminem Proudem - 22,78 i Rosjaninem Olegiem Kostinem - 22,97.

Czerniak to srebrny medalista poprzednich ME na dystansie dwukrotnie dłuższym. Finał tej konkurencji zaplanowany jest na czwartek.

We wtorkowym finale wystąpiła jeszcze kobieca sztafeta 4x200 m stylem dowolnym. Daniela Georges, Dominika Kossakowska, Aleksandra Knop i Aleksandra Polańska osiągnęły rezultat 8.04,51 i zajęły ósme miejsce. Triumfowały Brytyjki - 7.51,61, a kolejne pozycje zajęły Rosjanki - 7.52,87 i Niemki - 7.53,76.

Do środowego finału 200 m stylem grzbietowym zgodnie z planem awansował Radosław Kawęcki. Trzykrotny mistrz Europy w tej konkurencji osiągnął drugi rezultat - 1.57,56. najszybszy był Rosjanin Jewgienij Ryłow - 1.55,50. Przepadł natomiast drugi z reprezentantów Polski Jakub Skierka - 1.59,86 i 13. miejsce.

W półfinale 100 m stylem dowolnym odpadła Katarzyna Wasick - 54,81 i 12. miejsce.

Swoje drugie złote medale zdobyły Julia Jefimowa i Simona Quadarella. Rosjanka do triumfu na 100 m stylem grzbietowym dołożyła zwycięstwo na dystansie dwa razy dłuższym, a Włoszka po wygranej na 800 m kraulem, najlepsza była także na 1500 m.