ME Berlin 2018: Zalewski w finale biegu na 400 m

Karol Zalewski (AZS AWF Katowice) awansował do piątkowego finału biegu na 400 m w lekkoatletycznych mistrzostwach Europy w Berlinie. Mistrz Polski wygrał półfinałową serię rekordem życiowym 45,11. W stawce najlepszych zabraknie natomiast Łukasza Krawczuka (WKS Śląsk Wrocław).

Wicemistrz kraju czasem 45,78 zajął w swojej serii ostatnie miejsce i został sklasyfikowany ostatecznie na 20. pozycji.

Najlepszy rezultat w gronie półfinalistów uzyskał Brytyjczyk Matthew Hudson-Smith - 44,76. Aż czterech zawodników miało wyniki poniżej 45 sekund.

Zalewski, halowy mistrz świata w sztafecie 4x400 m z Birmingham, nie musiał startować w eliminacjach, gdyż europejska federacja postanowiła wyróżnić tych lekkoatletów, którzy w sezonie osiągnęli dobre czasy, zwalniając ich z tej rundy.