MŚ w żeglarstwie: Skrzypulec i Ogar na 18. pozycji w Aarhus

Polskim żeglarzom nie udało się wywalczyć podczas mistrzostw świata w Aarhus olimpijskich kwalifikacji w trzech konkurencjach. W Danii zakończono zmagania w klasie 470 - Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar (SEJK Pogoń Szczecin/UKŻ Wiking Toruń) zajęły 18. lokatę.

W klasie 470 awans na igrzyska Tokio 2020 zapewniło sobie osiem najlepszych państw, a w tej klasyfikacji Skrzypulec i Ogar uplasowały się na 14. miejscu. W Aarhus Skrzypulec broniła mistrzowskiego tytułu, który zdobyła w zeszłym roku w Salonikach, pływając z załogantką Irminą Mrózek Gliszczynską (ChKŻ Chojnice).

Wśród panów 47. lokata przypadła Maciejowi Sapiejce i Dominikowi Janowczykowi (SEJK Pogoń Szczecin/WCSS).

Olimpijskiej kwalifikacji nie udało się także wywalczyć polskim reprezentantom w klasie Finn, z których żaden nie wystartuje w czwartkowym wyścigu medalowym. Najwyżej z biało-czerwonych, na 21. pozycji (16. w gronie krajów), został sklasyfikowany Piotr Kula (GKŻ Gdańsk), a na taką nominację mogło liczyć osiem nacji.

W środę żadnego wyścigu nie rozegrano w klasie 49er, zatem Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński (AZS AWFiS) nadal plasują się na piątym, a Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki (AZS AWFiS/AZS Poznań) na 21. miejscu. Z kolei w klasie 49erFX Aleksandra Melzacka i Kinga Łoboda (YKP Gdynia/AZS AWFiS) przesunęły się z 20. na 16. pozycję.

Wolne mieli przedstawiciele windsurfingowej klasy RS:X. Wśród deskarzy liderem jest Paweł Tarnowski (SKŻ Ergo Hestia Sopot), a 11. lokatę zajmuje Piotr Myszka (AZS AWFiS Gdańsk). W gronie kobiet na czwartym miejscu plasuje się Zofia Klepacka (Legia Warszawa), a prowadzi Chinka Yunxiu Lu.