Druga wygrana polskich siatkarek z Czeszkami w sparingu

Polskie siatkarki po raz drugi pokonały reprezentację Czech 3:1 (16:25, 26:24, 25:14, 25:19) w kolejnym meczu kontrolnym rozegranym w czeskim Jabloncu. W piątek obie reprezentacje zmierzą się po raz trzeci.

Spotkania z Czeszkami to kolejny etap przygotowań polskich siatkarek do towarzyskiego turnieju Volley Masters, który na początku września odbędzie się w szwajcarskim Montreux. Trener kadry Jacek Nawrocki sparingi wykorzystał też na pewne eksperymenty w składzie i ustawieniu. Liderkę Malwinę Smarzek zastąpiła Martyna Łukasik, z kolei za Natalię Murek na boisku pojawiła się Magdalena Damaske.

Poza pierwszym setem, który Czeszki wygrały dość pewnie, w kolejnych odsłonach biało-czerwone dominowały. W drugiej partii środkowe Agnieszka Kąkolewska i Klaudia Alagierska udanymi akcjami w bloku, a także dobrymi zagrywkami uskrzydliły swój zespół. W końcówce seta na parkiecie pojawiała się Smarzek, której ataki pomogły wygrać seta po dość zaciętej końcówce.

Kolejne partie były już zdecydowanie bardziej jednostronne. Czeszki popełniały sporo błędów, które skrzętne wykorzystywały biało-czerwone. W drugiej części spotkania pierwszoplanową postacią była Martyna Grajber, która wzięła na siebie ciężar gry w ataku.

W piątek w Jabloncu Polki po raz trzeci zagrają z Czechami.

Podopieczne Nawrockiego przed tygodniem rozegrały trzy sparingi ze Słowenią. Dwa z nich wygrały (4:1 i 3:0) i jeden przegrały (2:3).

Czechy – Polska 1:3 (25:16, 24:26, 14:25, 19:25)

Polska: Julia Nowicka, Klaudia Alagierska, Agnieszka Kąkolewska, Martyna Grajber, Magdalena Damaske, Martyna Łukasik, Maria Stenzel (libero) - Monika Bociek, Malwina Smarzek, Julia Twardowska, Justyna Łysiak, Weronika Wołodko.