Liga Europy: Porażka Jagiellonii po golu w końcówce

Jagiellonia Białystok przegrała 0:1 (0:0) przed własną publicznością z belgijskim KAA Gent w pierwszym meczu trzeciej rundy eliminacji Ligi Europy. Bramkę w 85. minucie zdobył Jonathan David.

Jagiellonia nie była faworytem w poprzedniej rundzie, a jednak zdołała pokonać portugalską ekipę Rio Ave. Ewentualne zwycięstwo w KAA Gent również byłoby traktowane w kategorii pozytywnego zaskoczenia tym bardziej, że w wyjściowej jedenastce zabrakło jednego z filarów obrony, czyli Łukasza Burligi.

Pierwsza połowa zdecydowanie nie porwała. Obie ekipy rozpoczęły bardzo zachowawczo nie stwarzając zbyt wielu sytuacji. Najlepszą w 8. minucie miał były piłkarz Legii Warszawa Vadis Odjidja-Ofoe, ale mocnym strzałem przeniósł piłkę nad bramką. Jagiellonia również miała swoje szanse, ale nie potrafiła precyzyjnie wykończyć akcji. Bramkarz rywali był bardzo niepewny, więc nawet próba oddania strzału mogłaby zakończyć się bramką. Tak się jednak nie stało.

Na drugie 45 minut kibice już nie mogli narzekać. Akcja dynamicznie przenosiła się od jednej do drugiej bramki. Już 56. minucie goście mogli otworzyć wynik po strzale Giorgiego Chakvetadze, który pokonał Mariana Kelemena, lecz jak spod ziemi na linii bramkowej wyrósł Ivan Runje i uratował "Jagę" przed stratą bramki. Dosłownie chwilę później identyczną sytuację miał Bartosz Kwiecień, lecz również nie zdołał pokonać bramkarza rywali.

Kiedy już wydawało się, że bezbramkowy remis utrzyma się do końca spotkania świeżo wprowadzony na boisko Jonathan David zabawił się z obroną wicemistrza Polski i w końcówce dał zwycięstwo swojemu zespołowi.

Porażka stawia Jagiellonię w trudnej sytuacji przed rewanżem, który zostanie rozegrany w Belgii w czwartek 16 sierpnia.

Jagiellonia Białystok - KAA Gent 0:1 (0:0)
Bramka: David 85

Jagiellonia Białystok: Marian Kelemen - Jakub Wójcicki, Ivan Runje, Nemanja Mitrović, Guilherme - Przemysław Frankowski, Taras Romanczuk, Bartosz Kwiecień, Martin Pospisil (84. Mateusz Machaj), Arvydas Novikovas (80. Karol Świderski) - Cillian Sheridan (72. Roman Bezjak)

KAA Gent: Colin Coosemans - Thomas Foket, Ihor Płastun, Sigurd Rosted, Nana Asare - Jean-Luc Dompé, Vadis Odjidja-Ofoe (89. Brecht Dejaegere), Birger Verstraete, Franko Andrijasević, Giorgi Czakwetadze (67. Roman Jaremczuk) - Taiwo Awoniyi (69. Jonathan David)

Żółte kartki: Novikovas, Kwiecień, Machaj - Foket

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – nowy sezon 2018/2019 Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA w nowych kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI.

Dziękujemy za śledzenie naszej relacji!

Koniec meczu! Jagiellonia Białystok przegrywa przed własną publicznością z KAA Gent 0:1.

Strzał rozpaczy Romańczuka. Szkoda tej sytuacji...

Sędzia doliczył 5 minut do regulaminowego czasu gry.

Machaj ukarany żółtą kartką.

Zmiana -Gent:

Schodzi Odjidja-Ofoe, wchodzi Dejaegere.

David ograł najpierw Wójcickiego, potem ponownie doszedł do piłki i spokojnym strzałem pokonał Kelemena. Sytuacja Jagiellonii w tym meczu jest bardzo trudna.

GOL DLA GENT!

Zmiana - Jagiellonia:

Schodzi Pospisil, wchodzi Machaj.

Romańczuk leży na murawie. Nie wiadomo czy to skurcz, czy kontuzja.

Schodzi Novikovas, wchodzi Świderski.

Piłka w bramce Jagiellonii! Na szczęście dla Jagi Andrijasevic był na spalonym. Bramka nie została uznana.

Kapitalne uderzenie Davida. Gdyby leciała w światło bramki Kelemen nie miałby szans.

Zamieszanie pod bramką Gent po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Schodzi Sheridan, wchodzi Bezjak.

Zmiana - Gent:

Schodzi Awoniyi, wchodzi David.

Schodzi Chakvatadze, wchodzi Yaremchuk.

Frankowski leży na boisku. Ewidentnie odczuwa starcie sprzed chwili.

Ależ sytuacja! Kwiecień strzelał na pustą bramkę, ale w ostatniej chwili na linii bramkowej pojawił się jeden z rywali wybijając piłkę tak samo, jak kilka minut temu Runcje. Ależ szkoda!

Foket brutalnie faulował Frankowskiego. Żółta kartka dla obrońcy Gent.

Groźna sytuacja pod bramką Jagiellonii. Awoniyi siedzi na murawie i nie zanosi się na to, żeby miał wstać. Potrzebna jest pomoc medyczna.

Runje starł się na linii pola karnego z rywalem. Sędzia podyktował... rzut wolny. Chwilę wcześniej ucierpiał Wójcicki.

Bardzo ładne wyjście "Jagi" ze swojego pola karnego niestety nie dało gola. Frankowski stracił piłkę po drodze.

Novikovas upadł w polu karnym, ale arbiter nie dał się nabrać i nie podyktował "jedenastki".

Chakvatadze ładnie złożył się do strzału, piłka minęła Kelemena, ale uratował go Runje.

Novikovas strzelał po ziemi, ale obronił Coosemans. Nie była to pewna interwencja.

Dośrodkowanie Wójcickiego troszkę za głębokie. Piłka w rękach Coosemansa.

Fragment lepszej gry Belgów. Kilka sytuacji w polu karnym Kelemena nie przyniosło skutku. Jagiellonia wyszła z kontrą, która szybko została przerwaca przez rywali.

Awoniyi w doskonałej sytuacji strzeleckiej. Wójcicki nie zdołał upilnować Nigeryjczyka. To była naprawdę groźna sytuacja.

Uderzenie Chakvatadze bardzo niecelne. Niewiele brakowało, a piłka po strzale Gruzina wyszłaby na aut...

Sheridan faulował Andrijasevica. Rzut wolny dla KAA Gent.

Oba zespoły powróciły na murawę w niezmienionych składach.

Zaczynamy drugą część spotkania!

Zapraszamy również do relacji meczu Lecha Poznań!

Liga Europy: KRC Genk - Lech Poznań. Relacja i wynik na żywo

Lech Poznań w czwartek rozpocznie zmagania w III rundzie eliminacji Ligi Europy. Rywalem "Kolejorza" będzie belgijski KRC Genk. Relacja i wynik na żywo z meczu KRC Genk - Lech Poznań na Polsatsport.pl. Piłka nożna Lech ja na razie nie miał w eliminacjach rywali z górnej półki.

Pierwsza połowa z pewnością nie porwała. Obie ekipy rozpoczęły bardzo zachowawczo nie stwarzając zbyt wielu sytuacji. Najlepszą w 8. minucie miał Vadis Odjidja-Ofoe, ale przeniósł piłkę nad bramką. Jagiellonia mimo kilku szans nie potrafiła precyzyjnie wykończyć żadnej z nich. Oby druga połowa była bardziej emocjonująca... Do Białegostoku wracamy za kwadrans!

Koniec pierwszej połowy!

Novikovas ukarany żółtą kartką.

Sędzia doliczył minutę do pierwszej połowy.

Szybka kontra i próba zagrania na Sheridana niestety się nie powiodła.

Guilherme zablokował dośrodkowanie jednego z Belgów.

Trzeci błąd bramkarza Gent w ciągu kilku minut. To trzeba wykorzystać!

Indywidualna akcja Wójcickiego i rzut rożny dla Jagiellonii.

Kolejne problemy bramkarza Gent. Novikovas próbował to wykorzystać i uderzył z dystansu, jednak piłka przeleciała nad poprzeczką.

Dośrodkowanie bez najmniejszego problemu wyłapane przez Kelemena.

Dobre zagranie do środka, ale Frankowski nie opanował piłki. Szkoda tej sytuacji.

Chakvatadze na pozycji spalonej.

Było naprawdę groźnie! Dompe strzelił z dziesięciu metrów, ale piłka minęła bramkę.

Dobre dośrodkowanie Awoniyiego i zabrakło dosłownie centymetrów, by piłka została trącona i wepchnięta do bramki.

Fragment wyrównanej gry.

Brakuje dokładności w wykończeniu gospodarzy. Kibice skwitowali kolejną nieudaną akcję gwizdami.

Jagiellonia ruszyła z kontrą. Próba przejścia Vadisa okazała się nieudana...

Drugi faul uszedł Asare na sucho. Wójcicki po uzyskaniu pomocy medycznej zszedł obolały za linię boczną.

Dwa dobre dośrodkowania Novikovasa nie przyniosły żadnego pożytku...

Asare faulował Novikovasa. Zdaniem Tomasza Hajto to powinna być żółta kartka, lecz arbiter nie wyciąga jej z kieszeni. Mamy rzut wolny.

Zapraszamy do korzystania z naszej aplikacji!

Pobierz aplikację Polsat Sport i bądź na bieżąco!

Pobierz aplikację Polsat Sport na swój telefon lub tablet i bądź na bieżąco z wydarzeniami sportowymi z całego świata. Wybierz sport, który Cię interesuje. Dodaj do Ulubionych wybranych sportowców, dyscypliny oraz zespoły i otrzymuj powiadomienia. Z nami zdążysz na każdy mecz! Ustaw przypomnienie przed planowaną transmisją i oglądaj spotkania na sportowych antenach telewizji Polsat.

Andrijasevic strzelał zza pola karnego, lecz jego strzał został zablokowany. Szczęścia próbował również Foket, ale nie zaskoczył Kelemena.

Kibice Jagiellonii trzymają poziom!

Sheridan oddalił niebezpieczeństwo, jednak Gent nadal utrzymuje się przy piłce. Faul i rzut wolny dla rywali "Jagi".

Po raz kolejny Belgowie bez trudu wdarli się w pole karne Kelemena. Mamy rzut rożny.

Fragment spokojniejszej gry w środku pola.

Co za sytuacja! To mógł być gol dla KAA Gent! Blisko szczęścia był nie kto inny, jak Odjidja-Ofoe, lecz strzelił bardzo mocno nad poprzeczką.

Dośrodkowanie z rzutu rożnego wybił Vadis Odjidja-Ofoe.

Jagiellonia po raz pierwszy stworzyła zagrożenie pod bramką Gent! Bardzo niepewna interwencja bramkarza nie została jednak wykorzystana. Szkoda!

ZACZYNAMY!

Zespoły są już gotowe do gry.

- Jagiellonia jest bardzo mocna mentalnie. My myślimy tylko o tym, żeby dobrze się zaprezentować - powiedział trener KAA Gent Yves Vanderhaeghe.

Vadis Odjidja-Ofoe jednak w pierwszym składzie! Trener rywali zapowiadał, że nie jest w stanie rozegrać pełnych 90 minut.

- Postaramy się wyszukać elementy rywala i to wykorzystać - powiedział przed meczem trener Jagiellonii Ireneusz Mamrot.

Oba zespoły są już na murawie.

A oto skład KAA Gent!

Znamy wyjściowe zestawienie Jagiellonii!

W Polsacie Sport trwa już przedmeczowe studio. Gośćmi Marcina Feddka są Dariusz Czykiel, Piotr Wołosik i Roman Kołtoń.

Witamy w naszej relacji z meczu eliminacji Ligi Europy Jagiellonia Białystok - KAA Gent.