Eredivisie: Niespodziewany remis Ajaksu. PSV zdemolowało Utrecht

Mistrzowie Holandii z Eindhoven rozpoczęli sezon z wysokiego "C". PSV pod wodzą nowego trenera Marka van Bommela wygrało z Utrechtem aż 4:0 i na dzień dobry odskoczyło od Ajaksu Amsterdam, który zremisował z Heraclesem Almelo 1:1.

Jako pierwsi w sobotni wieczór wyszli na swoją murawę piłkarze Ajaksu, którzy do 84. minuty remisowali bezbramkowo z Heraclesem. Wynik niespodziewany zważywszy na to, że klub z Amsterdamu poczynił duże wzmocnienia, aby odzyskać wreszcie mistrzowski tytuł. A tuż przed końcem zrobiło się jeszcze goręcej, bo do siatki na 0:1 trafił Kristoffer Peterson. W 88. minucie szczęście wróciło jednak do gospodarzy, którzy ostatecznie zremisowali z rywalem z Almelo 1:1 po golu Mathijsa de Ligta.

Potknięcie jednego z dwóch głównych rywali w walce o tytuł wykorzystała od razu drużyna PSV, która na początek podejmowała Utrecht. Już w 16. minucie wynik spotkania otworzył Gaston Pereiro, który wykorzystał rzut wolny podyktowany na 20. metrze od bramki Davida Jensena. W pierwszej połowie mistrzowie Holandii nie mieli wielkiej przewagi i zeszli do szatni przy skromnym prowadzeniu, ale zaraz po przerwie wrzucili wyższy bieg.

Wreszcie rozpędził się Hirving Lozano, ale pierwszoplanową postacią był na drugim skrzydle Steven Bergwijn. To on w 57. minucie uderzył nie do obrony tuż sprzed pola karnego, podwyższając wynik na 2:0. Dwadzieścia minut później było już 3:0 - Luuk De Jong został zatrzymany w sytuacji sam na sam, ale z dobitką pospieszył Lozano trafiając przy bliższym słupku. W 80. minucie meczu rezultat na 4:0 ustalił debiutujący w PSV w Eredivisie Denzel Dumfries.

PSV został liderem tabeli, wyprzedzając Heerenveen. W załączonym materiale wideo skróty meczów PSV- Utrecht oraz Ajax - Heracles.