GKS nie najlepiej zaczął tegoroczne rozgrywki. Beniaminek przegrał z Wigrami Suwałki oraz Puszczą Niepołomice, a także zremisował z Rakowem. Trzeba jednak przyznać, że z drużyną z Częstochowy zagrali bardzo dobre 45 minut, w którym odrobili dwubramkową stratę. Głównym zadaniem na ten sezon podopiecznych Jarosława Skrobacza będzie utrzymanie się na zapleczu Ekstraklasy.

 

Szansą dla jastrzębian będzie na pewno słaba postawa Chojniczanki w meczach na wyjeździe. W dziesięciu ostatnich spotkaniach na obiektach przeciwnika, zespół z Chojnic wygrywał zaledwie raz, pod koniec kwietnia z Olimpią Grudziądz. W lecie w zespole dokonała się pewna rewolucja, odeszło kilkunastu graczy, a kadrę zasilili tacy zawodnicy jak m.in. Deleu, Miłosz Przybecki czy też Wojciech Trochim.

 

Sezon ekipa z województwa pomorskiego rozpoczęła od dwóch remisów, z Sandecją Nowy Sącz i Wigrami, a także zwycięstwa z Rakowem. Czas pokaże, co przyniesie przebudowa składu. Oczywiście Chojniczanka marzy o Ekstraklasie. W poprzednim sezonie było bardzo blisko, ale ostatecznie skończyło się na trzecim miejscu, teraz oczekiwania są większe.

 

Transmisja meczu GKS Jastrzębie - Chojniczanka od godziny 17.30 w Polsacie Sport.