Inauguracyjna wygrana Monaco z Glikiem w składzie

AS Monaco, z Kamilem Glikiem w składzie, pokonało na wyjeździe Nantes 3:1 w sobotnim meczu pierwszej kolejki francuskiej ekstraklasy piłkarskiej.

Pierwsza bramka w tym spotkaniu padła w 69. minucie. Rony Lopes skierował piłkę do bramki głową z bliskiej odległości wykorzystując niefortunną interwencję obrońcy gospodarzy. 11 minut później sytuacji sam na sam z bramkarzem Nantes nie zmarnował Stevan Jovetic. Akcję od wybicia piłki rozpoczął Glik.

Od 83. minuty Monaco prowadziło już 3:0 po tym jak Radamel Falcao wykorzystał płaskie dośrodkowanie Samuela Grandsira. W doliczonym czasie gry Emiliano Sala strzelił dla Nantes bramkę honorową. Popisał się technicznym strzałem sprzed pola karnego, a piłka odbiła się od słupka i wturlała do bramki. Glik rozegrał cały mecz w barwach Monaco.

W niedzielę w ostatnim meczu pierwszej kolejki mistrz Francji Paris Saint Germain podejmie Caen.