Pierwszy gol Iniesty w Japonii! Pokonał Polaka po asyście Podolskiego

Andres Iniesta strzelił swojego pierwszego gola dla ekipy Vissel Kobe. Hiszpan zaliczył trafienie po asyście Lukasa Podolskiego, a pokonanym bramkarzem był Krzysztof Kamiński. Ekipa byłego piłkarza Barcelony wygrała 2:1.

W lipcu Iniesta przeniósł się, po 16 latach spędzonych w Barcelonie do ekipy Vissel Kobe. Z "Dumą Katalonii" zdobywał m.in. cztery razy Ligę Mistrzów, dziewięć mistrzostw Hiszpanii i sześć krajowych pucharów.

W swoim debiucie w J-League jego ekipa przegrała 0:3 z drużyną Shonan. W sobotę jej rywalem była Iwata, w której bramce broni Kamiński. Polak gra tam od 2015 roku, kiedy to przeniósł się z Ruchu Chorzów.

W 15. minucie Podolski wypatrzył Iniestę, Hiszpan kapitalnym przyjęciem minął jednego z obrońców, oszukał polskiego golkipera i otworzył wynik spotkania. Widać, że piłka w dalszym ciągu jest przyklejona do nogi 34-latka.

W drugiej połowie podwyższył Kyogo Furuhashi, a zespół Kobe wygrał ostatecznie 2:1. Zespół mistrza świata z 2010 roku jest na czwartej pozycji w tabeli J-League. Ekipa Polaka zajmuje dziesiąte miejsce.

Kobe - Iwata 2:1 (1:0)

Bramki: Iniesta 15, Furuhashi 56 - Kawamata 84-karny.