Sarri przywitał się z Premier League. Wysokie zwycięstwo Chelsea

Piłkarze Chelsea pokonali na wyjeździe Huddersfield 3:0 w meczu 1. kolejki Premier League. Maurizio Sarri może być więc zadowolony ze swojego debiutu.

Kibicom Chelsea znudziło się już oglądanie defensywnie grającej drużyny, stąd też oczekiwania wobec Maurizio Sarriego były spore. Włoski trener udowodnił w Napoli, że jego ekipy lubią utrzymywać się przy piłce, dominować i przede wszystkim strzelać gole. Choć sam mówił, że pierwsze efekty będą widoczne dopiero za kilka miesięcy, to jednak punkty trzeba zbierać już od sierpnia.

Miały w tym pomóc nowe nabytki: Jorginho oraz najdroższy bramkarz w historii Kepa Arrizabalaga, a także nowy system gry. Może i Chelsea nie porywała na stadionie Huddersfield, ale do przerwy miała swój wynik. Najpierw lewą stroną urwał się Willian, a następnie dobrze dośrodkował do N'Golo Kante, który zdobył bramkę. Później w polu karnym po ładnej akcji faulowany był Marcos Alonso, a jedenastkę pewnie wykorzystał Jorginho.

Znacznie lepiej Chelsea radziła sobie po przerwie, a kiedy na boisku pojawił się Eden Hazard, to od razu zrobiło się groźniej pod bramką gospodarzy. Belg najpierw wypracował gola Pedro, a następnie postraszył rywali kilkoma niesamowitymi dryblingami. To właśnie zatrzymanie tego zawodnika może być największym wzmocnieniem "The Blues" w tym sezonie.

W pozostałych meczach też padły bramki. Fulham, mimo wydania na transfery ponad 100 milionów funtów jako pierwszy beniaminek w historii, przegrało przed własną publicznością z Crystal Palace 0:2 po trafieniach Jeffa Schluppa oraz Wilfrieda Zahy. Wygrały także Bournemouth oraz Watford.