Transfery Tottenhamowi niepotrzebne? "Spurs" ograli Newcastle

Tottenham, który jako pierwsza drużyna od 15 lat nie zakupił żadnego piłkarza w letnim okienku transferowym wygrał na wyjeździe z Newcastle United 2:1 w pierwszej kolejce nowego sezonu Premier League. Wszystkie gole w meczu padły po strzałach głową.

Pierwszy sobotni mecz inauguracyjnej kolejki Premier League odbył się na St. James Park, na które przyjechała trzecia drużyna poprzedniego sezonu. Tottenham co ciekawe w minionym okienku transferowym nie dokonał żadnego transferu, co jest pierwszym takim przypadkiem od 2003 roku. Do ekipy "Srok" dołączyli m.in. Salomon Rondon, Fabian Schar czy też najdroższy Yoshinori Muto.

Mauricio Pochettino postawił więc na ekipę, która sprawdzała się poprzednich rozgrywkach. Już w 8. minucie zdało to sprawdzian. Davison Sanchez zgrał głową do Jana Vertonghena, a ten również głową otworzył wynik spotkania. Jak pokazały powtórki piłka minimalnie minęła linię bramkową przed interwencją golkipera Newcastle. Na wyrównanie nie trzeba było długo czekać, po chwili wyrównał Joselu. Nie minęło 20 minut, a kibice zgromadzeni na St. James Park zobaczyli kolejną bramkę. Tym razem na listę strzelców wpisał się Dele Alli. Wszystkie gole w pierwszej połowie padały po strzałach głową.

Newcastle przegrywało, ale ich gra mogła się podobać. Dobry mecz rozgrywali skrzydłowi, Matt Ritchie oraz Kenedy. Ten drugi  po przerwie miał kapitalną okazję do wyrównania, ale w sytuacji sam na sam źle fatalnie przyjął piłkę i górą był Hugo Lloris. Swoją szansę miał również Rondon. Piłka po jego strzale odbiła się od jednego z obrońców "Spurs" i trafiła w poprzeczkę. Gospodarze dążyli do strzelenia gola na wagę punktu, ale ostatecznie nie znaleźli sposobu na Tottenham. Piłkarze z Londynu zapisali ważne trzy punkty na swoim koncie, a "Sroki" pozostawiły po sobie dobre wrażenie.

Newcastle - Tottenham 1:2 (1:2)

Bramki: Joselu 11 - Vertonghen 8, Alli 18

Newcastle: Dubravka - Yedlin, Lascelles, Clark, Dummett - Ritchie (Atsu 69'), Shelvey, Diame, Kenedy - Perez (Muto 81') - Joselu (Rondon 59')

Tottenham: Lloris - Aurier, Sanchez, Vertonghen, Davies - Dier (Amos 88'), Sissoko - Lucas (Dembele 68'), Eriksen, Alli (Son 80') - Kane

Żółte kartki: Joselu, Diame - Dier, Kane