Cały występ Lemara z Realem Madryt (WIDEO)

Mecz z Realem Madryt w Superpucharze Europy był dla Thomasa Lemara pierwszym oficjalnym występem w barwach Los Rojiblancos. Francuz zagrał równe 90 minut, nie wyróżnił się w żaden szczególny sposób, ale szczególnie w drugiej połowie był aktywny przy rozegraniu piłki.

W czerwcu i lipcu 22-letni pomocnik wywalczył z Francją mistrzostwo świata w Rosji. Wystąpił tylko w jednym meczu - grupowym z Danią (0:0), gdy "Trójkolorowi" mieli już zapewniony awans do 1/8 finału. Pod koniec lipca Lemar został już zaprezentowany jako nowy piłkarz Atletico Madryt, do którego przeniósł się z AS Monaco za 70 milionów euro. Francuz skrócił nawet urlop, chcąc błyskawicznie dołączyć do treningów pod okiem nowego szkoleniowca Diego Simeone.

Argentyńczyk po raz pierwszy posłał do boju Lemara w meczu o Superpuchar Europy przeciwko Realowi Madryt. Francuski pomocnik rozpoczął spotkanie na prawej stronie pomocy, ale jeszcze w pierwszej połowie na dłużej zagościł również na przeciwnej flance. W ofensywie 22-latek był raczej niewidoczny, ale było to związane z taktyką Atletico, które po strzeleniu gola na 1:0 cofnęło się na własną połowę. W defensywie Lemar zaliczył kilka odbiorów, ale miał też kłopoty z aktywnym Marcelo, którego dopuścił między innymi do groźnego dośrodkowania oraz strzału prawą nogą.

Im dłużej trwał mecz, tym Francuz odważniej pokazywał się swoim kolegom do gry. W drugiej części gry brał ciężar gry na siebie, cofając się do rozegrania piłki w okolice linii środkowej. Zaprezentował również kilka dryblingów, a obrońcy i pomocnicy Realu musieli ratować się faulami. Lemar brał również udział w akcji, która dała Atleti gola na 2:2. W 90. minucie opuścił plac gry na rzecz Thomasa Parteya, który rozegrał całą dogrywkę w środku pola.

Cały występ Thomasa Lemara z Realem w załączonym materiale wideo.