Fortuna 1 Liga: Komplet punktów Podbeskidzia Bielsko-Biała w Mielcu

Podbeskidzie Bielsko-Biała wygrało 1:0 (0:0) ze Stalą Mielec w piątkowym meczu 5. kolejki Fortuna 1 Ligi. Zdobywcą bramki był Łukasz Sierpina.

Stal rozgrywki w tym sezonie rozpoczęła od zwycięstwa z Garbarnią Kraków. Później podopiecznym trenera Artura Skowronka nie szło już tak łatwo. Minimalne porażki po 0:1 z Puszczą Niepołomice i Wartą Poznań ostudziły zapał mielczan. W poprzedniej kolejce udało im się jednak znowu wygrać, tym razem w Bytowie, a to ponownie rozbudziło apetyt na kolejne punkty. Bielszczanie również zaczęli sezon od zwycięstwa, a potem dwa kolejne spotkania przegrali. W czwartej kolejce udało im się natomiast wywalczyć punkt.

Początek spotkania należał do piłkarzy Podbeskidzia. Przeważali oni w każdym elemencie, ale do czasu. W 15. minucie to mielczanie mieli idealną sytuację do strzelenia bramki i gości musiała ratować poprzeczka. Dwie minuty później ponownie ekipa z Mielca miała szansę otworzyć wynik, ale i tym razem piłka nie wpadła do bramki.

Arbiter nie oszczędzał piłkarzy częstując ich co i raz żółtymi kartkami. To obniżyło nieco temperaturę spotkania. Dopiero w 66. minucie emocje obudziły się na nowo po bramce Łukasza Sierpiny, który wykorzystał perfekcyjne podanie świeżo wprowadzonego na boisko Miłosza Kozaka. W końcówce oba zespoły miały jeszcze kilka ciekawych akcji, lecz żadna z nich nie wpłynęła już na wynik.

Zwycięstwo pozwoliło "Góralom" nieco awansować w ligowej tabeli. O kolejne zdobycze punktowe powalczą w następnej kolejce przed własną publicznością z Wartą Poznań. Stal zmierzy się z kolei z ŁKS Łódź.

Stal Mielec - Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:1 (0:0)
Bramka: Sierpina 66

Stal: Seweryn Kiełpin - Mateusz Spychała, Rafał Grodzicki, Martin Dobrotka, Krystian Getinger - Łukasz Wroński (46, Marcel Gąsior), Josip Šoljić, Bartosz Nowak, Maksymilian Banaszewski (74, Grzegorz Tomasiewicz) - Mendi (64, Sebastian Bergier), Andreja Prokić

Podbeskidzie: Rafał Leszczyński - Bartosz Jaroch, Aleksander Komor, Dominik Jończy, Paweł Moskwik - Jakub Bąk (90, Grzegorz Goncerz), Adrian Rakowski, Guga Palawandiszwili, Przemysław Mystkowski (82, Kacper Kostorz), Łukasz Sierpina - Valerijs Sabala (62, Miłosz Kozak).

Żółte kartki: Banaszewski, Soljić, Getinger, Wroński, Gąsior - Jończy, Sabala, Jaroch, Leszczyński, Kostorz