MŚJ w kolarstwie torowym: Kolejne trzy medale Polaków

Filip Prokopyszyn zdobył w piątek w Aigle srebrny medal mistrzostw świata juniorów w kolarstwie torowym w wyścigu punktowym. Po brąz sięgnęły Marta Jaskulska w omnium oraz Nikola Sibiak w sprincie.

Biało-czerwoni mają już w dorobku siedem krążków: dwa srebrne i pięć brązowych.

Prokopyszyn, Jaskulska i Sibiak stawali już na podium w Aigle. Dzień wcześniej zawodnik Trasy Zielona Góra i wnuk znanego trenera Kazimierza Prokopyszyna zdobył również srebro w wyścigu scratch.

Jaskulska i Sibiak, podopieczne trenera Marcina Adamowa w klubie BCM Nowatex Ziemia Darłowska, wywalczyły w środę brązowe medale - pierwsza z nich w scratchu, a Sibiak razem z Nikolą Seremak w sprincie drużynowym.

Tego samego dnia brąz wywalczyła drużyna sprinterów w składzie: Oskar Filipczak, Bartosz Kucharski i Cezary Łączkowski.

W piątek w eliminacjach sprintu indywidualnego Łączkowski pobił rekord Polski juniorów na 200 metrów ze startu lotnego - 10,144 s, co było czwartym wynikiem. Zawodnik TKK Pacific Nestle Fitness Toruń awansował do ćwierćfinału i w sobotę będzie walczyć o kolejny medal.