Młodzieżowy reprezentant Włoch otrzymał propozycję gry w trzecioligowych rezerwach mistrzów Włoch. Od sezonu 2018/19 "Juve" będzie miało drużynę rezerw, która rozpocznie zmagania w Serie C. Założenie działaczy "Starej Damy" jest takie, że w zespole mają występować młodzi zawodnicy (do 23 lat). Jednak rezerwy "Juve" mają zostać wzmocnione kilkoma bardziej doświadczonymi graczami.

 

Właśnie, dlatego w Turynie pomyślano o swoim wychowanku Pasquato, który w przeszłości został okrzyknięty nowym Alessandro Del Piero. Podobnie jak ikona Juventusu urodził się w Padwie i gra na tej samej pozycji. Ponadto mierzy dokładnie tyle samo centymetrów wzrostu co legenda włoskiej piłki (173 cm). I na tym wszelkie podobieństwa się kończą...

 

Pasquato odrzucił ofertę, ponieważ nie jest zainteresowany występami w trzeciej lidze włoskiej. 29-latek oczekuje, że dostanie atrakcyjniejszą propozycję. Portal z Półwyspu Apenińskiego podaje, że gracza Legii chcą pozyskać kluby rosyjskie - Jenisej Krasnojarsk, Urał Jekaterynburg oraz jego były pracodawca Krylja Sowietow Samara. Ponadto włoscy dziennikarze twierdzą, że piłkarz, który reprezentował już dwanaście klubów w karierze, może trafić do Spartaka Moskwa. Szkoleniowcem stołecznego klubu jest bowiem jego rodak Massimo Carrera. Również najlepszy klub z Azerbejdżanu - Karabach Agdam monitoruje sytuację Włocha.

 

Zawodnik, który grał w przeszłości w pięciu młodzieżowych reprezentacjach Włoch, jeszcze za kadencji Deana Klafuricia został przesunięty do rezerw Legii. Powodem był konflikt z byłym chorwackim trenerem mistrzów Polski. Jego kontrakt z klubem z Łazienkowskiej 3 wygasa wraz z końcem czerwca przyszłego roku. W warszawskim zespole rozegrał dotychczas 28 meczów i strzelił w nich 3 gole oraz zanotował 5 asyst.