Dookoła Norwegii: Drugi z rzędu triumf Vos, Niewiadoma piąta

Katarzyna Niewiadoma (Canyon SRAM Racing) zajęła piąte miejsce w klasyfikacji końcowej wyścigu kolarskiego Dookoła Norwegii. Zwyciężyła, drugi raz z rzędu, Holenderka Marianne Vos (WaowDeals), która w tegorocznej edycji wygrała wszystkie trzy etapy.

W niedzielę Holenderka była najszybsza na mecie ostatniego odcinka ze Svinesund do Halden (154 km) przed Amerykanką Coryn Rivierą (Sunweb) i Szwedką Emilią Fahlin (Wiggle High5).

Niewiadoma zajęła 15. miejsce. Małgorzata Jasińska (Movistar) była 23. w tym samym czasie co zwyciężczyni - 3:49.14. a Anna Plichta (Boels-Dolmans) przyjechała na 80. miejscu - 5.57 po triumfatorce.

W klasyfikacji generalnej wyścigu, zaliczanego do World Tour, Vos wyprzedziła Fahlin o 22 sekundy i Riverę o 33. Niewiadoma zajęła piąte miejsce - 39. Jasińska była 13. - 1.04, a Plichta 88. - 28.16.